Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 hetes kismacskának megy a...

9 hetes kismacskának megy a hasa. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


5 napja hoztam haza menhelyről a cicust. Az első este nedves táppal etettem, ami után többször ment wcre és minden alkalommal híg volt az ürüléke. Másnap megkérdeztem a menhelyet és eddig még csak száraz tápot kapott. Utána próbáltam főleg azzal etetni, de kétszer még becsúszott a nedves táp, mivel nem volt hajlandó hozzá érni a szárazhoz. Most két napja azonban csak szárazat eszik, kicsit felvizezve, hogy mégse száradjon ki (bár magától is sok vizet iszik). Az első 3 napban nagyon sokat is járt a wcre, és a 2-3. napján játszani sem akart nagyon, de tegnap és a mai nap is eddig csak 3x volt wcn, ami már jó, viszont még mindig nagyon híg. Azonban tegnap óta már játékos a macska, ezenkívül bújós, aranyos cica. Olvastam, hogy a hirtelen tápváltás, illetve a környezetváltás okozta stressz is okozhatja a hasmenést. Érdemes holnap elvinnem állatorvoshoz, vagy várjak még pár napot? Ma el akartam vinni, de sajnos a rendelő ahová szeretném még 3 napig szabadságon van, de ha sürgős a dolog, akkor holnap elviszem máshoz, mindenki akit kérdeztem más véleményen van, nem tudom mit kellene tennem, ő az első cicám. Azért aggódom nagyon, mert szerintem vékonyabb, mint amennyinek ennyi idősen kellene lennie (670g), félek, hogy a hasmenés miatt fogyni fog, bár amikor adok neki enni, azt lelkesen el is fogyasztja. Illetve van valami tippetek, hogy mit adjak neki, hogy javuljon?



2022. júl. 27. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Én nem esnék kétségbe ha volt féreghajtva. Arra figyelj hogy tényleg eget igyon
2022. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
*eleget
2022. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Vidd el , ő biztos jobban ért hozza mint itt bàrki.
2022. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Kapott féreghajtót? Az elmondottak alapján lehet, hogy férges, bár nem vagyok állatorvos. Tejet nem kapott, ugye? Ha igen, akkor valószínűleg az lesz a bibi. Én elvinném dokihoz, de te látod, hogy milyen az állapota.


Minden esetre nagyon rendes tőled, hogy menhelyi cicát fogadtál örökbe :D

2022. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, lett féreghajtva. Tejet nem kapott még (külön macskatejcsit vettem számára, de ilyen állapotban természetesen még nem adok neki). Akkor a holnapi délután felhívom az orvost is és megkérdem mit szól, meglátogassuk-e. Köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2022. júl. 27. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha új helyre kerül egy macska, hasmenése lehet a stressztől. Ha hirtelen kap más fajta tápot, hasmenése lehet. Ha erősebb tápot kap, hasmenése lehet. Ha rossz minőségű kaját kap, hasmenése lehet. Ha hirtelen megváltozik az étel állaga (száraz helyett nedves), hasmenése lehet. Ha sok vizet iszik, hasmenése lehet. Pici még, 9 hetes macseknak nagyon érzékeny még a gyomra. Csak száraztápot kapjon egyelőre. Állatorvoshoz meg ettől eltekintve is ajánlott vinni kivizsgáltatni, hogy egészséges-e, illetve bizonyos oltásokat ajánlott beadatni.
2022. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt a nedveset ne add neki, akármi is volt. Ilyenkor diétáztatni szokták a cicát (nem koplaltatni, véletlenül se) : nekünk a sovány hús rizs+főtt répa vált be. Állatorvos mindenképpen lássa.
2022. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Száraz legyen az állandó kaja később, eleve tápváltás is tud hasmenést okozni, meg az új hely is stressz neki.
2022. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!