Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megharapott egy macska, jól...

Megharapott egy macska, jól cselekedtem ?

Figyelt kérdés
5 napja megharapott egy macska akit a szomszéd etet nálunk is szokott lenni. Egészségesnek tűnik. Amikor megsimogattam a fejét akkor lefeküdt elém és odanyultam hozzá és megharapott. A seb nem nagyon látszik. Voltam orvosnál adtak antibiotikumot tetanuszt pedig már kaptam 5 éven belül. Az ÁNTSZ is hívott ők azt mondták 14 napig figyeljem az állatot.

2022. júl. 30. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Ekkora balhét csinálni egy kis harapásból...
2022. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Engem is harapott meg már macska, én elmormogtam egy "k*rva a**ádat" a macska irányába és ennyivel le is volt tudva.. :D
2022. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell elbagatelizálni a kérdést, attól függ hogy milyen mély a seb. Tudniillik a macska szájában (és ha már itt tartunk, a kutyáéban is) az emberi szervezettel össze nem egyeztethető baktériumok vannak. Ha csak felületi sérülést okoz az állat akkor fertőtlenítéssel meg lehet oldani, de ha mély a seb és bekerül az állat nyála a harmadik bőrréteg alá akkor azonnal el kell menni az ügyeletre kitisztíttatni (és tetanusz).


Ha a seb alig látszik, akkor nem lesz semmi bajod.

2022. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
1. kisebb harapástól is lett már nagyobb baj
2022. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Hogy érted, hogy jól cselekedtél-e? Azzal, hogy elmentél orvoshoz? Igen.

Akik szerint ez bagatell, azokat tájékoztatnám, hogy a macska is elkaphatja a veszettséget, és őket nem kötelező oltani, pláne egy kvázi kóbor, csak úgy háznál etetett cica biztos nincs beoltva ellene. Ezért kell megfigyelni 14 napig, szerencse, ha szem előtt van és nem tűnik el. A tetanusz oltás akkor kell, ha 5 éven belül nem volt, mert a harapás az mindig mélyre, szövetbe hatoló, roncsoló típusú sérülés, és a szöveten belüli anaerob körülmények között a tetanusz kórokozója nagyon is ideális helyet talál szaporodásra. Antibiotikumot blindre nem egészen értem, miért adtak, amikor tele van minden a feleslegesen adott antibiotikumok okozta kárral (rezisztens kórokozók), engem ugyan kutya harapott, nem macska, de soha nem adtak ezért antibiotikumot, bár valahol mintha olvastam volna, hogy a macska szájából könnyebb fertőzést kapni.

A lényeg, kérdező, hogy jól tetted, amiért orvoshoz fordultál. Remélhetőleg a cicának nem lesz semmi baja, ami aggodalomra ad okot. Ha nem veszett, akkor nem lehet semmi bajod.

2022. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
A macskaharapás rohadtul nem játék bizony, jól tetted hogy kértél antibiotikumot , főleg egy kóbor macskánál.. Veszettség ellen vakcináznak rendszeresen nem valószínű , főleg ha nem kószál el erdőbe stb..
2022. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

Ja, de durva hogy aggódik magáért. Rá kellett volna hugyoztatnia a macskát, az fertőtleníti. Bekenni egy kis tyúk sz4rral utána és kész. Minek ment orvoshoz 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Egy rokonomat is harapta már meg kóbor, tetanusz és antibiotikum ellenére is olyan szépen beduzzadt bekékült neki. Nem játék.

2022. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

3.as

A seb kicsi felületes. Nem láttam vérezni a sebet mikor megharapott.

Lefertőtlenítettem és lemostam szappannal. Már csak egy kis hegg van 1mm-es vastag. Mikor megharapott felduzzatt egy kicsit de másnapra elmúlt. És mikor megharapott nem fájt és most sem

2022. júl. 30. 11:08
 9/14 A kérdező kommentje:

Amúgy a cicát kB 3 hónapja látom itt

Nálunk is szokott enni néha este mert nekünk is van macskánk és néha megeszi a maradék kaják.

2022. júl. 30. 11:14
 10/14 anonim ***** válasza:
12%
Ugye nem fogod bántani, ha legközelebb odamegy hozzátok? Csak megijedhetett, azért kapott a kezedhez.
2022. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!