Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet macskát tartani...

Hogy lehet macskát tartani úgy ha allergiás vagyok rá?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a macskákat, de egyszerűen olyan erős allergiám van rá gyerekkorom óta, hogy sose tudtam tartani. Biztos vagyok hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal, esetleg van más akinek volt/van allergiája, és mégis valahogy ki tudta vitelezni ezt? Akár gyógyszer, macskafajta, kezelés stb... Tényleg érdekelne.

2022. aug. 10. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ebben az esetben Szfinx macskát érdemes tartanod, neki nincs szőre.
2022. aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a kopasz macska jó, ebben a cikkben megtalálod a részleteket:

[link]

2022. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem a szor okozza az allergiat, hanem a nyalunkban, elhalt hamsejtekben, vizeletben talalhato valamilyen feherje.


Leteznek hipoallergen fajtak, amikben ez a feherje nincs akkora szamban meg, de tudni kell roluk, hogy egyikrol se lehet elmondani 100%-ban, hogy nem fog tuneteket okozni, mert egyeni erzekenyseg kerdese. El kene toltened par orat, napot hipoallergen cicak kozeleben, ahhoz, hogy valamennyire kideruljon, hogy neked milyen tuneteid lesznek tole.


Fontos, hogy ilyen macskat csak tenyesztotol szabad vasarolni, mert a fajtajellegu keverek kevesebb esellyel lesz hipoallergen. Meg amugyis, a szaporitast nem tamogatjuk.

2022. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3as, igen ez van a cikkben is. Hogy töltsön el időt velűk és hogy nem 100%.
2022. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 Köszi. Az a gond ismerősi körben nincs nagyon ilyen lehetőségem szóval nem tudom ez hogy műkődik elmegyek egy tenyésztőhöz hazaviszem a cicát 1-2 napra, és ha nem működik visszavihetem? Bár ez fix borzasztó szar érzés lenne mondjuk.
2022. aug. 10. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm allergiásan tartott macskát, több éven át szteroidos inhalációs port használt, ami miatt most csontritkulása van.
2022. aug. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy engedne-e, hogy hazavidd, de arra tuti van lehetoseg, hogy te menj at a tenyesztohoz tobbszor es eltolts a cicak kozott par orat.


Bar lehet; hogy ennyi ido meg keves lenne, nem tudom.

2022. aug. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hipoallergén cica vag allergiagyógyszer.
2022. aug. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg súlyos allergiád van, akkor csak hypoallergén fajta és tényleg tesztelni kell, hogy vagy a közelükben. Szerintem ezt nyugodtan leírhatod egy tenyésztőnek, hátha megengedi, hogy ellátogass hozzá gyakran, mielőtt elköteleződsz.

Vannak, akik enyhén allergiások csak, pl párom is teljesen megszokta a jelenlétüket, egyedül a karmolások viszketnek neki, de ez nem mindenkire igaz. Fulladozás meg ilyesmi szinten igenis komolyan kell ezt venni.

2022. aug. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!