Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák általában igénylik,...

A cicák általában igénylik, hogy játsszanak velük?

Figyelt kérdés
Nekem nincs és nem is volt, de a kérdés érdekel. Itt is olvastam többektől, hogy amikor valaki elmegy nyaralni hosszabb időre, de nem viszi magával a cicát, hanem akit megkér arra hogy időnként felügyeljen rá, az ne csak etesse és mondjuk rendet rakjon utána, hanem játsszon is vele. Vagy aki mindig vele van, az naponta mennyit játszik vele. Általában ilyen játékos lények?
2022. aug. 11. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségfüggő. Nekem az egyik abszolút nem játékos, viszont nagyon bújós cica. Gyakorlatilag ahogy leül valamelyikünk, már ott van, dörgölőzik, dorombol, vágyja a simogatást. Vele összebújva alszunk, belefúrja a kis fejét a nyakamba minden este és reggel is ott van a közvetlen közelemben, valamink mindig összeér.

A másik cicánk is szereti a simit, hála Istennek egyikük sem egy pokróc. 😄 De ő kifejezetten játékos, ha valami miatt kimarad 1-2 nap (pl betegek a gyerekek), akkor már minden baja van és kaparja azt az ajtót, ahol a játékpálcákat tároljuk. Neki napi 3-4 10 perces fárasztás KELL, ahhoz, hogy boldog cica legyen. 😊

2022. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
23%

Amikor gyerek voltam volt két kijárós kandúr macskánk (falusi viszonyok között). Sajnos (mai fejjel gondolkodva felelőtlenül) ivartalanítva sem voltak.


Az első kb. 2 évben volt az, hogy igényelték a foglakozást, játékot stb.

Ahogy öregedtek már kevésbé... a végén már csak addig kellet emberi társaság nekik, ameddig a kaját kapták.


Ezek között a viszonyok között nem éltek olyan sokáig mint a szobamacskák, biztosan nem tudjuk, de valószínűleg mindkettőt elcsapta autó kb. 5-6 éves korban (amúgy stramm erős macskák voltak).


Amennyire én láttam szobamacskák esetén azért jellemzőbb, hogy kell nekik az ember. De szerintem idősebb korban ezeket is inkább csak a kényelem érdekli, nem a játék/interakció. Értsd azért pihen meg az öledben mert kényelmes/meleg, nem azért mert veled akar csinálni valamit.


Tehát saját tapasztalatom az, amit a vicc mond:


Egy kutya gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel, aki etet engem, meleg szállást biztosít, simogat és szeret engem. Ezek szerint ő az Isten!

Egy macska gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel. Etet engem, simogat, takarít, szállást biztosít. Ezek szerint én vagyok az Isten!


(Természetesen minden macska egyedi karakter, tehát lehetnek ellenpéldák.)

2022. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A miénk elszórakoztatja saját magát. :D Nekünk is van ilyen szalagos pálcánk, de sokszor pár perc játék után lelép vagy elfekszik és rázhatom neki akárhogy, nem érdekli. Aztán 5 perc múlva már vadászik és össze-vissza rohangál magában meg pofozza a játékait.
2022. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicámmal van a közös játék (óbégat kint a folyosón, ha éppen tévézek és játszani akar) ilyenkor fogócskázunk vagy bújócskázunk (ezeket ha hiszitek, ha nem, ő találta ki!).


Aztán ha ezt elunja akkor van a saját maga szórakoztatása, beugrik a saját dobozába (sima papírdoboz, ami már díszcsomagolást kapott és ebben van az összes játéka, macskamentás párna, labda stb-stb...), kiválasztja jó nagy zaj közepette hogy mivel akar játszani, a nyertessel a szájában kiugrik a dobozból, elcaplat vele a szőnyegig és ott ad neki! Dobálja, rugdossa, szaladgál vele stb.... aztán megy a dobozba és kivesz valami más, azzal ugyanígy. :)


És ezt minden este!


(A közös játék néha reggel is kell ám :D)

2022. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk két testvér cicánk van, 1 évesek. Sokat játszanak együtt (birkóznak, kergetik egymást stb) de ettől függetlenül nagyon igénylik azt is, hogy mi játsszunk velük. Nagyon szeretik ezeket a tollas húzogatós játékokat. Mindig úgy játszunk, hogy így közösen. Nagyokat ugrálnak, nagyon élvezik.
2022. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én cicám hozza a játékait a szájában, vagy odaterelgeti a labdáját hozzám. Pár percig játszok csak vele, tovább nem lehet mert elfekszik, és elnézi hogy én játszok. :D Azt viszont képes hosszú ideig is, amíg abba nem hagyom. :D Viszont esténkét kerge macskát játszik, rohangál a lakásban körbe-körbe, csapódik neki a bútoroknak, pár percig csinálja, de minden este. :D
2022. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!