Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet vágni a kizárólag...

Le lehet vágni a kizárólag benti macskám karmait?

Figyelt kérdés
1 éve van nálunk egy macska a házba, aki egyáltalán nem megy ki. Van neki kaparófa is, viszont mégis minden szét van karmolva :/ esetleg el lehet vinni állatkozmetikába, ahol levágják a karmait? Nem lenne jó, ha minden bútor totál tönkre menne, viszont ki se fogom tenni a cicát.

2022. aug. 15. 14:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Állatorvossal vágasd le, különben vérezni fog, ha elmérik.
2022. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én le szoktam vágni neki itthon, ha nem vágsz belőle sokat, semmi baja nem lesz, nem fáj neki.
2022. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Rendben. :)

Ez ugye nem állatkínzás? Lehet ilyet tenni ?

2022. aug. 15. 14:56
 4/18 A kérdező kommentje:

Én nem nyúlok hozzá, inkább szakemberre bízom. Elég béna vagyok az ilyenekben.

Az állatorvos ezért mennyi pénzt kér el?

2022. aug. 15. 14:57
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy állatkínzás. Az állatorvost nemtudom, lehet, hogy nem is vág körmöt, ez tényleg kisállat kozmentikus dolga.
2022. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

3#

Ugyan úgy van a macska kömén is egy élettelen, érzéketlen rész, amit le lehet vágni.

2022. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük tisztába, hogy te csak rendbe akarod hozni a karmait, hogy ne legyenek olyan hosszúak? Mert az egyenlő azzal, mint amikor te körmöt vágsz. Állatorvos elvégzi, általában nem kérnek érte pénzt, vagy maximum vizsgálati díjat, ami helyenként változó és 5-12.000 forint között is mozoghat.


De ha azt szeretnéd, hogy egyáltalán ne legyen karma, vagyis le akarod műttetni a körmeit, az csonkítás és állítkínzásnak minősül.

2022. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye 7-es :D csak vágatni szeretnék a végéből, hogy hátha kevésbé cseszne szét mindent a házba.
2022. aug. 15. 15:05
 9/18 A kérdező kommentje:
1 év alatt tiszta karc lett mindenem.
2022. aug. 15. 15:05
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
8-as lehet te nem vagy "hülye" (amit senki nem állított), de hidd el ez nem csak felmerült már egyesekben, hanem van ahol el is végzik. És mivel annyira parázol a dologtól, nem volt egyértelmű, hogy mit is értesz alatta, hiszen alapvetően a karom/köröm/pata elhalt részének kozmetikázása nem egy veszélyes dolog.
2022. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!