Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap este elütötték a...

Tegnap este elütötték a cicánkat, ma habosat hányt, összefügg?

Figyelt kérdés

Tegnap este arra lettünk figyelmesek, hogy cicánk az udvaron nagyon kétségbe esetten nyávog. Kimentem hozzá, nagyon szaporán vette a levegőt, mintha rettenetesen melege lett volna. Ma reggel fehér habosat hányt, ezért visszanéztük a kamerát, hogy esetleg bedobtak-e neki valamit (volt mérgezés a környéken), de azt láttuk, hogy elütötték, aztán saját lábon visszabotorkál az udvarba. Dokink szabin van, szomszéd városba tudnánk vinni, de három gyerekkel vagyok itthon egyedül, úgyhogy max délután.

Amúgy ma reggel már jobban néz ki, nem nyávog, lábra tud állni, arca sem olyan megviselt, inkább csak a hányás aggaszt. Meg nem nagyon eszik.

Járt valaki hasonlóan? Szerintetek jók az esélyei?


2022. aug. 17. 09:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Az esélyei akkor lennének jók, ha látná az orvos,és meg lenne vizsgálva. Bármilyen belső sérülése lehet, de várd ki nyogodtan a délutánt.
2022. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Arra magamtól is rájöttem, hogy mitől lenné ek jók az esélyei. Ki is fogom, mivel kb mire tömegközlekedéssel, állathordozóval meg három gyerekkel átérek, addigra délután lesz... Kösz a felettébb hasznos véleményt.
2022. aug. 17. 09:53
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván vidd állatorvoshoz, azonnal.

Máskor (ha túléli) ne engedjétek az útra.

2022. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3:

Meg kell várnom páromat, nem tudom mi baja a cicának, nem akarnám 3 tömegközlekedési eszközön zötyköltetni lehet még többet ártanálék. Most alszik, ivott, enni még nem nagyon akar, de már szagolgatta a kaját. Arról nem beszélve, hogy csatlakozás is necces, úgyhogy majdnem két óra telne el várakozással a kb 36 fokban, plusz ki tudja hány fok lenne a buszokon, ráadásul sosem buszozott, nem tudom hogy viselné. Nyilván ha nem ilyenek lennének a körülmények, már reggel elvittem volna. De most nyugodt és pihen bent a hűvösben, amint meg lehet, visszük kocsival.

2022. aug. 17. 10:49
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Milliószor kellett mentő a kisgyerek(ek)hez, a macska elütve szenved orvos nélkül.... Minden rendben nálatok otthon? Ne érts félre, nem rosszindulatból kérdezem, de talán van amit jobban is csinálhatnátok, nagyon soknak tűnik ennyi baleset.



Amúgy valami taxi csak van. De néhány állatorvos kimegy házhoz.

Ha akarnád akkor megoldanád.

Normális felelős állattartó NEM nézi napokig/órákig ahogy szenved az állat.

Gyanítom ha "megdöglene" akkor hétvégére már tudnál másikat szerezni, szóval lesz ami lesz. Fogyóeszköz, gondolom.

2022. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
7: hogy mit keresett az úton, azt majd megkérdezem tőle ha jobban lesz, rendben?
2022. aug. 17. 10:55
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

De mégis milyen választ vársz? Komolyan kérdezem.

Ha az állatot baleset éri, akkor evidens hogy ÁLLATORVOS tudja ellátni és szakszerűen felmérni az állapotát. Pont.

Mire számítottál? Hogy távdiagnosztika után leírjuk hogy kenegesd a fülét levendulaolajjal teliholdkor és attól jobban lesz? Nem értelek..

2022. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Fel volt téve kérdés. Arra vártam volna választ, nyilván olyantól, akinek van hozzá némi köze. Ezen mit nem lehet érteni? Írtam két állatorvosnak is, csakhogy mondjanak véleményt legalább, hogy ez jelezhet-e komoly bajt, nem válaszolt egyik sem. Akihez vihetném, asszisztens vette fel a telefont, doktorúr most nem tud beszélni, próbálkozzak később... Ennyire veszik komolyan ők is az elmondottak alapján.
2022. aug. 17. 11:05
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Állatorvos sem fog tippelni hogy mit tehetnél vele egyedül otthon. Oda kell vinni, segít rajta ha tud es te kifizeted! Ezt nem lehet kikerülni
2022. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

"nyilván olyantól, akinek van hozzá némi köze"

Ez az állatorvos, igen. Pont erről van szó.

Távgyógyítani ő se tud, értelemszerűen látnia kell az állatot hogy megnézze és ellássa.

2022. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!