Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom megállapítani,...

Csenge020601 kérdése:

Hogyan tudom megállapítani, hogy mennyi idős a macskám?

Figyelt kérdés

Június végefelé találtuk. Benti cica, féregtelenítve lett, de mivel nincs semmi baja, szépen fejlődött, nem vittem állatorvoshoz. Csak azért, hogy megmondja a korát, nem szeretném elvinni.

Valaki le tudná írni a macska születésétől, kb. 6-8 hónapos koráig, hogy miből tudom megállapítani a korát? Ha van ilyen oldal, annak a linkjét is megköszönném, én nem találtam.


Szerintem 2 hónapos lehet most, de nem vagyok benne biztos.


Most kezdett bakfis, nyúlánk alakja lenni a babás kiscica formájából.



2022. aug. 17. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt: [link]
2022. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Oltást is kell kapnia. Benti macskának is kell, csak egyszerű kombinált (nem az extra mint kintinek). Tehát dokinak látnia kell. Majd ő megmondja a korát.
2022. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Evett már szilárd kaját, amikor megtaláltátok? Vagy tápszerezni kellett? Amúgy tedd mérlegre és mérd le. Mindjárt keresek táblázatot. Az első pár hónapban a súlyából kb. be lehet lőni. (Nyilván nem teljesen pontosan)

Vagy tegyél ide egy fotót :)

2022. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy van-e baja, nem feltétlenül látszik. Talált macskát érdemes aids-re és leukémiára szűretni. De glom hiába írom, ha oltást sem kapott.
2022. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, az nem leukémia hanem leukózis.

De valóban el kellene vinni orvosi vizsgálatra és kötelező oltást kapjon. A doki a fogai alapján megmondja kb mennyi idős.

2022. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most váltotta a fogait. Pár napja az alsó fogsora hiányos volt, mára kinőttek a pici fogai.

Mikor megtaláltuk, próbálkozott a rágcsával, de 1-2 héttel később kezdte igazán enni.

2022. aug. 18. 20:46
 7/10 A kérdező kommentje:

Az oltásosoknak.

Ne haragudjatok, de ahány macskát már mentettem, a gatyám rámenne, ha mindet még oltatnám is.


2 macska van édesanyámnál bent. Mindkettő mentett, oltatlanok. Rendszeresen vannak féregtelenítve, atkátlanítva, stb.

Soha semmilyen betegség jelét nem mutatták sem fizikailag, sem lelkileg. Ezek a betegségek 6 év alatt csak mutatták volna bármi jelüket. Elhiszem, hogy oltottan biztonságosabb, és hogy az oltás hasznos. De szerintem nem feltétlen szükséges. Boldog, szép macskák.


A mostani kicsikém már az új lakásomban van, nálam. A kedve nagyon jó, kiegyensúlyozott, tökéletesen fejlődik, játékos, rendesen eszik. Szerintem nem beteg.


De köszönöm a tanácsokat.

2022. aug. 18. 20:52
 8/10 A kérdező kommentje:
A pontosítás kedvéért, nem csak erről a 3 macskáról van szó, hanem többről is, akinek sikerült olyan helyet találni, ahol szeretik, gondozzák.
2022. aug. 18. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
8# Kérdező 👍😄
2022. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te tudod kérdező, de az éves oltás nem egy ökör ára. Ha viszont akár a cipődön beviszel valami betegséget, megnézheted mekkora számlát tol eléd az orvos...

Szép dolog hogy megmentetted őket, de akkor már kellene gondoskodi is az egészségükről, nem?

2022. aug. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!