Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem le a cicáról a...

Hogy vegyem le a cicáról a tapaszt?

Figyelt kérdés
Az egyik cicám csípőjét műteni kellett egy sérülés miatt. Van valami "lélegző szivacs" jellegű tapasz a seben (állatorvos mondta így), ami elvileg le kellett volna, hogy jöjjön neki pár nap után, de nem jött. Holnap már leveheti a gallért, gondoltam, jobb, ha én szedem le a tapaszt, mintha ő magának, de ez nagyon ráragadt, húzza a bőrét, és hát érthető módon nem túl boldog tőle, hogy próbálkozom. Nincs valakinek valami ötlete, mivel tudnám fájdalommentesen leszedni? A dokihoz nem kell visszamennünk, felszívódó varratot kapott, így nem lesz varratszedés, ilyen hülyeséggel meg nem zavarnám.
2022. aug. 21. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Majd lejön, le ne tépd, kiszakíthatja a bőrét.
2022. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt van, az írta, akinél a kutyiról letépték: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__7653505-hog..
2022. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld meg benedvesíteni a ragadós részén, hátha lejön
2022. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a sebe? Mert alapesetben azt mondanám, hogy a ragasztót alkohol oldja a legkönnyebben, de sebbe annak nagyon nem kéne jutni.
2022. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4: ahol a varrat van. Nem akarnám mindenáron leszedni, de gyanítom, ő viszont le akarja majd, és nem szeretném, hogy emiatt sérüljön meg.
2022. aug. 21. 17:57
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem, orvos is alkoholos leszedést javasol hogy ne tépje fel a sebet: "- A leginkább bevált módszer az, hogy alkoholos fertőtlenítőszerrel lefújjuk a ragtapaszt, majd várunk nagyjából fél percet. Ez alatt az idő alatt az alkohol leválasztja a tapadás réteget a bőrről, utána pedig már könnyen lehúzhatjuk. Ezt az időtartamot azért fontos, hogy kivárjuk, mert a ragtapasz porózus rétegeibe lassan jut be az alkohol - figyelmeztetett a szakember."
2022. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk én nem szeretném ha a sebembe jutna, marna mint a fene..
2022. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Elkepzelhető, hogy seb már nincs is, egy 10 napos varratról beszélünk, valószínűleg szépen összenőttek a sebszélek. Köszi, teszek egy próbát fertőtlenítővel.
2022. aug. 21. 18:18
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát basszus, ez semmivel nem jön le... sebbenzint szerintetek használhatok rá? Utána egyből megmosva, hogy lehetőleg ne nyalja le.
2022. aug. 22. 13:00
 10/17 Hovarju ***** válasza:
Szerintem ne kisérletezz vele, nehogy felszakadjon a seb. Vidd vissza a dokihoz, aki műtötte.
2022. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!