Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudjam hogy a cicám...

Honnan tudjam hogy a cicám füle atkás vagy csak koszos?

Figyelt kérdés
Voltam vele állatorvosnál, akkor azt mondta hogy atkás, kezelte is, ki is tisztította. Aztán amikor legközelebb vittem vissza még mindig szedett ki a füléből koszt. (Nem rég fogadtam be, pár hónapos cica.) Itthonra írt fel az állatorvos cseppet amit a nyakára kellett rakni és minden élősködőre jó. Ennek kb 3 hete már, de még mindig koszos a füle. Elméletileg az atkának ki kellett volna irtódnia ennyi kezelés után. Lehet csak koszos a füle? Egyébként benti cica, szóval itt nem hiszem hogy koszolódik a füle. Akartam venni atka elleni cseppet, de csak sima fültisztítót lehet kapni, lehet ez is elég lenne? Amúgy nem vakarja a fülét sose.
2022. aug. 22. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mikor talált cicám volt,a doki azt mondta rühös a füle és 3 hétig folyamatosan kellett neki cseppenteni a fülébe(+ ő is kapott ilyen mindenre való cseppet). Szóval esélyes hogy 1 kezeléstől nem múlik el az atka.


De a legbiztosabb ha visszaviszed.

2022. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Háromszor volt állatorvosnál (egyéb betegség miatt), de nem mondta hogy itthon kezeljem a fülét. Az a baj hogy annyira nem is a fülével foglalkoztam mert szegényke nagyon beteg volt és csak az érdekelt hogy azt élje túl. Bár akkor minden alkalommal megtisztította a fülét.

Most én vagyok beteg sajnos, úgyhogy pár napig biztos nem tudom még elvinni. :(

2022. aug. 22. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd másik orvoshoz. Egy értelmes doki a szemét és fülét nézi először. És csak akkor fogadja el amit lát, ha azok tiszták.
2022. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy volt, hogy atkás volt a cica füle. Úgyis időszerű volt az ivartalanítás, így egy füst alatt elintézték altatásban az ivartalanítást és az alapos fülpucolást. Azóta nincs gond a fülével.
2022. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!