Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányás nem szűnik 2 éves...

Hányás nem szűnik 2 éves macskánál, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

8 hónapos kora óta folyamat hány. Voltunk már tőbb orvosnál, volt vérvétele, ultrahangja stb. de semmit nem találtak nála, nem érti egyik orvos sem mi lehet a baja.

Nagyon jó az étvágya, játékos és kívancsi.

Adunk neki szőroldó pasztát, macskafüvet, diétás táp stb de semmi nem használt neki, fésüljük is.

Néha csak savat hány, néha egész kaját, de utána vígan megy enni vagy játszani, nem gyengül el.



2022. aug. 28. 02:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek olyan orvoshoz aki komolyabban foglalkozik vele és nem nyugszik meg vérvételel meg ultrahanggal hanem addig megy még kideríti mi a baja. Azt írtad van amikor csak savat hány? Akkor az is lehet hogy sok a gyomorsava de az is lehet hogy valami irritálja a gyomrát amit adtok neki ki tudja. Olyan orvos kell aki komolyan veszi ezt csak lehet nem lesz olcsó mire megtalálják a problémát.
2022. aug. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok ki az evést lassító etetőket, ez foglalkoztató játék is. Van nedvesnek is, meg száraznak is.


Száraznak:

[link]

[link]


Vegyes:

[link]

[link]


Nálunk bevált, csak szárazra kell, mert azt rágás nélkül behazsolta. Már semmi gondunk nincs, vadászva, izgatottan szedi ki a szárazat, élvezi és szétrágja az összes darabot. A második szürke van meg, most cseréltük le a legelsőre, mert ott átrendezhető a terep.

2022. aug. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van emésztést segítő paszta is. A Fressnapf-ban vagy zooplus.hu-n is. Azt is adhatnátok neki a szőroldó mellé.
2022. aug. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám macskája folyton hányt a macskafűtől. Egyben megzabálta majd kihányta. Habot is hányt sokszor. Kapott szőroldót is pedig.


Váltottunk PetBalance szőroldóra (ebben rengeteg vitamin is van) és nem kap füvet.

[link]


Azóta nincs hányás.

2022. aug. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá keret akkor vigyétek el Pesten az Állatorvos tudományira orvoshoz, vagy Székesfehérváron dr. Lorászkó Gáborhoz.
2022. aug. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi egyik cicánknak az volt a baja, hogy annyira gyorsan evett vagy ivott, hogy a kaja, vagy víz egy része ki is jött. De csak simán a játéktól is rájött. Mi is végigjártunk egy csomó orvost, de nem tudtak rájönni az okra. A probléma végül a macsek megkomolyodásával múlt el, de akkor már 8 év körül volt. Nem tudom, hogy mi okozhatta nála. Most 15 és nem szokott hányni, igaz azóta már a régi tempó is a múlté és interaktív foteldísszé változott...
2022. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is hányt néha , de inkább a hasmenés volt jellemző. Aztán a netet böngészve elkezdtünk gyanakodni a macska kajára. Elkezdtünk különböző cica kajákat tesztelni. Rájöttünk, hogy az egyik ismert száraz macska kajára "alergiás" . Ezt a száraz kaja típust elhagyva a cica már nem hány és a hasa sem megy.
2022. szept. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a Slippery Elm (csúszós szilfa) porított kérgét adtam neki szőroldó pasztába keverve, és savlekötő tablettát. Ugyanakkor, ideiglenesen váltottam Leonardo nedvestápra, valamint Royal Canine száraztápokra (Digestive, Sensitive) és a nedvestápokból elhagytam a csirkéseket. Akkor abbamaradt a napi 2-3 hányása (csak sav vagy étel is), de a következő vedlésnél (amikor sok szőrt lenyel) megint előjött a probléma, bár kisebb mértékben. Valószínűleg a szőrtől kap valamilyen bélgyulladást.

Állatorvos vizsgált vérvétellel vese- és májfunkciót, szerinte jók voltak, a másik ottdolgozó szerint nem egészen, szerinte idős macska májproblémájáról is lehet szó (lehet, de annak más tünetei is vannak). Így, maradtam a fenti gyógymódoknál. Egyébként, a macska nyalja a hátán a szőrt, ami egészen lekopott, szerintem ennek is köze lehet a hányáshoz, de az állatorvos nem talált kapcsolatot a kettő között. Azt mondta, ehhez további vizsgálatok kellenének.

2022. szept. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!