Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Szerintetek túl élik?

Figyelt kérdés

Kaptam két kislány cicát még a tavasszal.Szerettem volna kimiskároltatni de mire oda kerültünk hasas lett mind a kettő.Ma szültek meg.Anyukám azt mondta hogy így nem jöhetnek be a lakásba főleg nem a kicsikkel.Vannak haszonállataink így rengeteg szalma van a padláson.Megengedték az anyamacskák hogy hozzányúljak a kicsikhez ezért csináltam a szalmába helyet nekik,és vannak hangarocel lapjaink(szigetelésnek való)avval "építettem" nekik köré ilyen izét.10kiscica van de azóta már egybe hordta a két anyuka és együtt szoptatják őket.Így nagyobb az esélyük nem?

Előre is köszönöm.

17/L


2010. szept. 24. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túlélik. Így meg még több esélyük van, mert ha esetleg az egyiknek nem lenne elég teje, a másik tudja pótolni.
2010. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az áthelyezés után már szoptatják őket, akkor nincs gond. Lehet, hogy még megpróbálják máshová átköltöztetni őket, de szerintem életben maradnak. Mit fogtok csinálni ennyi kiscicával?
2010. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Foggalmam sincs mi lesz ha túlélik és megnőnek.4 kiscicára van jelentkező de akkor is marad még 6...meg mire odakerülünk lehet már nem is kell nekik...
2010. szept. 24. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:

kimiskároltatni---> Ezt a kifejezést még nem hallottam.


Vemhesen is lehet ivartalaníttatni. (hogy legközelebb ne kerüljetek ilyen helyzetbe)

Anyukádnak üzenem: Mi célból van a két macska ha a házba nem mehetnek be?

A kiscicáknak már most keressetek új gazdikat mert nagyon gyorsan felnőnek és gondolom 12 macskát nem szeretnétek tartani... (ha a közelben laktok én elfogadok egy kiscicát)

Egyébként túl fogják élni, a macska nagyon szívós állat, a mínuszban is megél, így meg hogy az anyjuk melegen tartja őket meg van alattuk takarmány nem hiszem, hogy megfagynának.

Jó tanács: Vegyetek a két anya macskának Béres macska cseppet mert, még fiatalok, nagyon megterheli a szervezetüket a vemhesség a szülés és a szoptatás. Könnyen lesoványodhatnak ezért etessétek őket rendesen!

2010. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem, azért nem mehetnek be nem ivartalanítva, mert akkor, mikor tüzelnek, akkor eléggé nem lehet aludni tőlük.Havonta egy héten keresztül nyávogni még este is...eléggé kellemetlen.A mi macskánk is kint neveli a másik "anya" macskával, aki amolyan dajka, mert az ő kölykei megdöglöttek sajnos.Kettővel több szempár figyel a kicsikre, ha baj van, az egyik mindig a közelbe van(pl elnyávogja a kicsi magát).

Nekünk a dajka macska akarta elvinni a kicsiket, mert nem érezte biztonságba őket.Az anya macska tudta, hogy nem bántanánk a kicsiket.

Viszont, ha az anya macskával történik valami, s kedves kérdező, marad a másik anya macska, akkor 5 kiscica fog megdögleni.Amíg kicsik, addig oda férnek az anyjuk cicijéhez, de 10 kiscica az már nem.Nekünk 4 kiscica volt, s mindig a legkövérebbet elvettük egy kicsit, hogy a legvékonyabb tudjon enni, pedig nálunk 4 kismacska van.Így élte túl a legkisebb.

2010. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!