Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Friskies, Whiskas, Prevital...

Friskies, Whiskas, Prevital macskatápok vagy One macskatáp?

Figyelt kérdés

Friskies Indoor csirke-pulyka és Steril lazac-tonhal és

Prevital marha és Steril pulyka és

Whiskas bárányos és tonhalas


Ezeknek kb 1350 ft a kilójuk.


vagy


Purina One urinary csirke és coat&hairball csirke és indoor pulyka és steril marha és lazac


Ezeknek kb 1870 ft a kilójuk.



2022. aug. 28. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyiket se adnam jo szivvel. Nem tudom mennyi a max keret, de azert egy 4-7 kilos macska havi szinten nem eszik annyit, hogy abba anyagilag bele kene halni (szerintem).


Hasonlo arkategoriaban ott a smilla pl, ez azert mar jobb egy fokkal a felsoroltaknal, de alapvetoen a magas hustartalomra kene torekedni.

Applaws tapot kap jelenleg a macskam, meg neha-neha egy kis alutasakosat. A 7,5 kilos tap eleg kb 3 honapra, majdnem 4-re is, ez igy havonta kevesebb, mint 6 ezer, de most csak nagyjabol szamoltam. Ha hozzacsapom az alusat is, akkor mondjuk, hogy olyan 7-8 ezerbol meg van a havi kajaja.

2022. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem esznek nedves macskatápot, mert undorító és hánynak fosnak tőle.

Adtam én már nem tudom hány féle húsosabb tápot, de van amelyiket egyáltalán nem eszik meg, van amelyiket ideig-óráig, aztán nem kell nekik soha többet. Ezt meg fél éve eszik és imádják, a Purina One-t, fura módon mindkettő.

Az érdekelt volna, hogy a kb 500 forinttal olcsóbb hagyományos szupermarketes tápok mennyivel rosszabbak, de azt nem adtam még és nem is tervezek.

Amiket próbáltunk, de nem váltak be, többségében azért, mert nem eszik, vagy csak undorral és lefogynak: Brit Premium/Care, Applaws, Orijen, Acana, Purizon, Real Nature Wilderness, Visán Optimanova

2022. aug. 28. 19:12
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Én sem adnám egyiket sem neki, de ha már választani kell akkor Purina One.

Az én cicóm Smillát eszik, napi 2× száraztápot egy kis konzervvel keverve.

És 7000 Ft a havi kajája, úgy, hogy egy 10kg-os cicáról van szó.

2022. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Ezek közül már inkább a Purina. De amúgy én Joserával etetek.
2022. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Pillér2 ***** válasza:
33%
Nagyon rossz minőségűek. Rendelj inkább ilyet: [link]
2022. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
A Friskies és társai tele vannak ízfokozókkal, adalékanyagokkal stb. Azért nem eszik meg a magas hústartalmú tápokat, mert rákattantak az ízfokozókra. Erről le kéne őket szoktatni fokozatosan, nem csak azért, mert egészségtelenek, hanem a pénztárcád is jobban jár, ha nem hulladék kajával etetsz. A lényeg a te kitartásod és a fokozatosság. Nem kapásból kell váltani. Ezek közül én is a Purinát javaslom, aztán szépen, fokozatosan lehet egyre magasabb hústartalmút adni.
2022. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy Purizonnal, Applawssal, RNW-sel stbvel kezdtünk ...

Utána adtam gyengébbeket, miután sorban az összes 2-3ezer forintos macskatápok mind mentek a menhelynek ...

2022. aug. 28. 22:29
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Szia. Próbáld ki az N&D low grain bárányos tápját. Még nem volt olyan cicó, aki visszautasította volna😊Ami a nedves tápot illeti:ha lehet etess a cicáddal, mert ők keveset isznak, kell a pótlás. Zoopluson vannak jó árban, de az Aldiban, Lidlben is van elfogadható minőség nedvesből. Esetleg próbáld ki a Sanabelle tápokat, jó árban van, egészen jó összetétellel. Amiket fent említettél... Nos, olvasd el az összetevőket. Szerintem rájössz, hogy sok lesz az állatorvosi költséged tőlük úgy 2 éven belül.
2022. aug. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kár volt kiírni a kérdést, senki nem fogja fel az írásom ....
2022. aug. 29. 07:19
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Értjük a kérdést, csak amiket felsoroltál, mindegyik szemét kaja. Mintha azt kérdeznéd, honnan rendelj a gyerekednek ebédet:McDonald's, Burger king, KFC, vagy inkább legyen Subway.

Egyszer-egyszer oké ilyen helyeken enni, de ha mindig funk foodot eszel, az nem valami egészséges. Nyilván a gyerek is képes toporzékolni a finom, ám egészségtelen kajákért. Ugyanúgy a cicád is tiltakozik a kevésbé felturbózott, de egészségesebb eledel ellen. Előbb-utóbb meg fog éhezni annyira, hogy ráfanyalodik a tápláló kajára. Persze csak ha nem kijárós cica.

Az egyébként nem opció, hogy te főzz a cicának? Nem kell macskatáp, egyszerűen megfőzöd vagy megsütöd a húst és odaadod neki.

2022. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!