Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támadt meg a macskám...

Miért támadt meg a macskám engem és a kutyámat?

Figyelt kérdés
1 éve, hogy a párom hozzámköltözött, akkor jött vele a cicája is. Sima fekete házi cica. Nekem volt már egy törpetacsink, írtó barátságos, szereti is a macskát meg minket is. Majd egyik nap fogta magát a macska és miközben simogattam a kutyust, megtámadott minket. Gyorsan felkaptam a tacsit, ki ne kaparja a szemét a cicus, de erre az én karomat kezdte el nyírbálni, alig lehetett leállítani... Eléggé mély sebeket okozott, folyt is mindenemből a vér. Eddig tök jól kijöttek, persze volt, hogy egy két nevelő pofon elcsattant a macska részéről, de ilyen brutális támadást sosem intézett felénk. Már tegnap furcsán viselkedett, páromat is megharapta, valamint szadizta a kutyát, akkor a lábammal próbáltam odébb hesegetni, erre megkarmolt. Féltékeny lehet a kutyára? Vagy megkattant?
2022. szept. 4. 23:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Nekünk volt már egy törpe tacsink * bocsánat, elírtam. :)
2022. szept. 4. 23:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nem is hallottam még ilyet. A leírt sztori alapján kattant a macska, viszont javaslom, hogy ne ilyen szűk idősíkon elemezzétek a történteket. Nem történt valami jelentősebb változás a macska életében (pl. fekhely elmozdítása, kevesebb vele töltött idő)? Étvágya megfelelő, nem beteg? Viselkedése változott más téren is? Az incidens óta hogy viselkedik?
2022. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg bezártuk a fürdőbe, ott az alma... Beraktuk a kis házikóját, ételt, vizet. Kicsit had nyugodjon le. Igazából semmi változás nem történt az életében, eddig olyan jól elvoltak...
2022. szept. 4. 23:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonunknál fordult elő ilyen. Lakásban tartott ivaros nőstény volt, a hormonokra vezették vissza a hirtelen őrült, agresszív viselkedését.
2022. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!