Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagytestű kandúr házi macska...

Nagytestű kandúr házi macska vs vörös róka ki győzne?

Figyelt kérdés
Ki győzne egy ilyen harcban?

2022. szept. 22. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem unod a gyökérségeidet?
2022. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Szerintem több példán is látszik, hogy a róka szétkapja a macskát, főleg ha háziasított az a macska…
2022. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom. Én egyszer hangos nyervákolást hallottam éjszaka az utcáról, kinéztem az emeletről és láttam, hogy egy nőstény kóbormacska nyávog, amit már évek óta etettünk. Szemben ült vele a hátsó lábaira ereszkedve valamilyen állat, azt hittem, kutya. De felállt, megfordult és elment a parkolón keresztül a bokrok közzé. Akkor láttam a lompos farkáról, hogy egy róka, ami nem lepett meg, mert máskor is járt oda róka, főleg hideg teleken, este macskaetetés közben sündörgött arra, bár nem mert közel jönni. Még vettünk is neki csirkefarhátat, odadobtuk neki, és boldogan szaladt el vele.

Itt úgy tűnt, a macska elzavarta, bár szerintem nem akarta a róka bántani, csak kíváncsi volt rá, talán barátkozni akart.

Tartottam tőle, hogy az a lakó, akinek már a macskaetetés sem tetszett, majd beleköt ebbe is, hogy még a rókát is odaszoktatjuk.

2022. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 18 kilós hím mainecoon az lehet hogy el tudja kergetni a rókát, különben ha éhes az a róka, egy 4-5 -6 kilós átlagos házimacskának nincs esélye ellene, sehogy sem…
2022. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondoltam, hogy a róka nem akarta megtámadni a macskát. De amikor télen éhes volt a róka, akkor is inkább a kitett macskaeledel érdekelte (ami sokszor csirkenyak volt), minthogy a macskát akarja tápláléknak.


#2: a róka eleve nagyobb testű állat, de azért a házimacska is tud komoly sérüléseket okozni.

2022. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a rókának is drága a szeme világa hogy nagyon nekimenjen a macskáknak.
2022. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy macskát, amit egy kutya megölt, a melső karmaiba ragadva ott volt egy nagy fekete szőrpamacs. Másnap láttam a kutyát, feltűnően sántított az egyik melső lábára.


#6: Ha az én macskáim összeverekednek, azok is sokszor a szemüknél marják meg egymást. A macskakarom elég veszélyes fegyver.

2022. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
A Vuk-ban is félnek a rókák a macskától.
2023. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Big floppa.

Ha az a cica egy jó karakál akkor még egy pittbult is széttép

2023. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!