Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hét különbséggel 2 bolhairtó...

1 hét különbséggel 2 bolhairtó veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

1 hete kaptak a macskáim vénynélküli bolhairtót, de még ma is láttam bennük élő példányt. Beszéltem dokival, ő vényköteles szert ajánlott (stronghold, advocate), es azt mondta bármikor beadhatom, nem kell várni.

Én nem igazán bízom a dokikban, engem is, az állataimat is kezeltek már félre többször. A bolhákat viszont szeretném végre kinyírni, mert a velük való együttélés idegőrlő.

Ezért leginkább tapasztalat érdekel, hogy van-e itt olyan, aki ilyen kis időkülönbséggel használt 2 féle spot ont, és nem lett baja a cicának.


2022. szept. 23. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
mi volt az előző bolhaírtó? Két strongholdot 1 hét különbséggel rá lehetne tenni. Semmi baja sem lenne. Ha jól emlékszem a betegtájékoztató szerint 10x es túladagolást teszteltek és nem volt tünete. Ha az állatorvosnak mondtad,hogy most mit kaptak akkor el tudja dönteni,hogy mehet e rá vagy sem. De 99% hogy semmi baja sem lesz tőle. Érdemes tutira menni és rögtön az elején strongholdot adni mert könnyen befertőződhet bolhákkal az egész lakás/ház ha nem megfelelő bolhaírtót használsz.
2022. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos csak fipromax volt otthon, a doki mondta, hogy az halottnak a csók... :(

Ez megnyugtatott picit, köszönöm.

Szívem szerint már most beadnám nekik, csak kocsink nincs, doki messze és hétvégén a férjem se lesz otthon...ezért félek, de ha 2 stronghold se ártana, akkor tán a fipro után se lesz semmi.

2022. szept. 23. 09:32
 3/6 A kérdező kommentje:

A ház kipucolására van tipped? A textileket 60 fokon mostam és most zsákokban várják, hogy visszategyem őket, mert míg a macskán vannak bolhák, nem teszem. A cicabútort kidobtuk, az nem volt mosható huzatú és egyébként is rozoga volt már.

Mindennap porszívózunk és felmosunk, ez 120 m2-en nagyon fárasztó, és úgy tűnik eredménye sincs, hiszen mindig találunk élő példányt bennük...

Ha belőlük kihalnak és takarítunk így addig, eltűnhetnek, vagy ezen már csak szakember segíthet?

2022. szept. 23. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
ugye valójában nem létezik ilyen ostoba ember , remélem nincs jogsid
2022. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fipromax tájékoztatója: Két kezelés közölt legalább négy hétnek kell eltelnie, mivel a készítmény ártalmatlansága nem igazolt ennél rövidebb időközönként való alkalmazás esetén.


Őszintén szólva én a helyedben minimum még egy dokit megkérdeznék - akár a neten, léteznek orvos válaszol oldalak, Facebookon is van megfelelő csoport - mielőtt rárakom a macskákra a Strongholdot. Egyáltalán szívféreg ellen védve vannak a cicák? Mivel gondolom kijárósak, azért szednek össze állandóan bolhákat, a szívféreg tudomásom szerint rájuk is veszélyes lehet. Viszont olyan szer alkalmazása előtt, ami a szívféreg ellen is hat - és a Stronghold, Advocate is ilyen - szívféregtesztet kell végezni, mert ha a cica neadjisten fertőzött, akkor a blindre adott irtószer bajt is okozhat, példának okáért embóliát.


"Ha belőlük kihalnak és takarítunk így addig, eltűnhetnek, vagy ezen már csak szakember segíthet?" Ha kijárósak a cicák, akkor kint simán összeszedik őket újra. Ha nem kijárósak, akkor a napi takarítással stb. idővel meg lehet tőlük szabadulni, de egy bolha életciklusa több hét, tehát ez időbe telik.


Szóval ha a cicák nincsenek védve szívféreg ellen, akkor 1) elvinném őket szívféreg tesztre. 2) Beszélnék másik dokival (kivéve, ha a sajátban/helyiben megbízom - de mintha nálad nem ez lenne a helyzet), és ha ő is azt mondja, hogy lehet, + a szívféreg eredménytől függően tennék csak rájuk Strongholdot.

2022. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A privátban írónak nagyon köszönöm, fogok még neki irni, csak most nincs sok idom.

3-as, ezzel most megijesztettél. A szívféregteszt úgy olvastam van, hogy még nem jelzi, de már megvan a baj. Én csak ezért nem tesztelném őket, főleg hogy bolhás cicákat kéne tömegközlekedésen szállítanom, ami nem túl higiénikus...

Egyébként 2 éve csak benti cicák, csak hámmal, pórázzal voltak kint a kertben még tavasszal, de érdeklődés hiányában azóta bent vannak.

2022. szept. 23. 11:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!