Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most került hozzánk egy kb...

Most került hozzánk egy kb 6-8 hetes kiscica és nagyon rossz, meddig fog így viselkedni?

Figyelt kérdés

Hirtelen került ide, egyedüli kiscica, nem tervezetük hogy jön de maradnia kell ennyi róla röviden, hogy milyen körülmények között jött ide meg hogyan vállaltuk be.


A probléma az, hogy nem hallgat senkire, megy mint a homály, ha az orrára koppintunk az sem hat rá, miközben hangosan szólunk, hogy nem. Ki fog ez alakulni nála?


A másik az, hogy ha megerzi az ételt, olyan mint valami predátor. Keksz, zsemle, kenyér, bármit megerez visítva rohangál hogy adjunk neki, megy és mászik a szag irányába. Most pl majkremet adtunk a két nagynak amiből ő nem kap, mert érzékeny a hasa és kinunkban már kivittük a kutyának, hogy egye meg a nagyon maradékát, annyira kezelhetetlen volt a kaja miatt és utána már érezte hogy kivittük és az ajtót kaparta és visított.


Allatorvoshoz kedden viszem a hasa miatt, tőle hülyeség erre rákérdeznem? Enni mindig van előtte, táp is és alutasakos is, mást nem kaphat egyenlőre.



2022. szept. 23. 15:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Előtte olyan helyen volt, ahol kedvére baromkodhatott meg ehetett össze vissza mindent kb egy hétig, lehet ez miatt ilyen? Mennyi idő mire át lehet nevelni? És az is örökké tart, hogy reggel ötkor már visít, ha nem engedjük ki a nagyokhoz? Ők a folyosón alszanak általában és ott hideg a kő hajnalban, és felek megfazik. Egyébként mikor fegyelmezni próbáljuk akkor össze vissza pisil dacból, direkt látványosan és elrohan előlünk, pedig szobatiszta
2022. szept. 23. 15:06
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb. fél éves korukig szoktak a kismacskák "vadulni", addig türelem :) A nagyok mellé nem tudsz kitenni egy szőnyeget, takarót, és aludhatnának együtt?

Kajálás. Ilyen haspók nálunk is volt egyszer, szó szerint behabzsolta a saját adagját (nem rágott, csak nyelt), aztán ment, és a felnőtt cicák kajáját kezdte el enni. Nálunk az vált be, hogy felcsippentettem a grabancánál és étkezés idejére elkülönítettem a két másiktól. Természetesen ő is visított, és tekergett, mint a fába szorult féreg.

2022. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Mi is befogadtunk egy kiscicát a napokban, bár ő 3 hónapos lehet kb. 2 nagy mellé érkezett, ők már rendben vannak, tudják a rendet, ő még nem... ha kaját csinálok folyton nyávog, baromi idegesítő. Eleinte ráhagytam hátha abbahagyja, de csak olaj volt a tűzre. Most már ha elkezd nyávogni, egyet csapok a seggére, nem nagyot, h kizökkentsem. Először meglepődött, utána is próbálkozott, de már nem nyávog. Tudja h nem szabad neki. Kaja mindig van előtte, gondolom azért kunyerál mert addig így tudott életbe maradni szegény. Még most, amíg kicsi, addig kell fegyelmezni, mert a fejedre nő. Nálam tök jó, h a nagy macskáktól is látja h mik a szabályok, pl este nem jöhetnek be a hálószobába, első naptól tudta h nem jöhet, látta a nagyoktól h alvás van. Nálunk ez segít. Legyél következetes, amit nem akarsz megengedni később se azt most se engedd. Nagyon okosak a cicák, sok mindent meg tudnak tanulni, csak kicsit makacsok.
2022. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan természetű lesz, mint az egyik korábbi cicám, akkor k.b. úgy 8 évig. )))
2022. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha rossz akkor sajnos nem fog változni. Mi befogadtunk egy cicát, sima házimacska, életem legrosszabb döntése volt... sajnos a párom imádja, de nekem sok gondot okoz. Tör zúz, mindent megrág, az almot minden nap többször kikaparja, a szarát miszlikre az alomba... gondolhatod... mellette felmegy mindenhova.... a párom nem engedi kirakni. Megutáltam a macskatartást miatta, pedig van rajta kívül 3 normális macskám...
2023. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!