Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlságosan is szeretem a macskám?

Túlságosan is szeretem a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy pár éves cicám, akit sok év vágyakozás után fogadtam be, mert gyerekként sosem lehetett. Elkényeztetem, drága ételeket kap és rengeteget ölelgetem, puszilgatom, nagyon szeretem. Rettegek hogy valaha is beteg lesz vagy bármi fájdalma van, és rosszul vagyok már a gondolattól is, hogy csak 10-15 évig lehet már csak velem legfeljebb. Úgy érzem képtelen leszek feldolgozni ha valaha meghal, már csak ha videót látok egy elaltatásra váró macskáról, sírok. Lehet hogy túlzottan kötődöm hozzá? Hogyan tudnék ezen változtatni?

2022. szept. 23. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen normális, miért is ne ragaszkodhatunk ennyira egy álláshoz? Rengeteg szeretet képes adni, és feldobja az ember napját.

Sok sok boldog évet kívánok nektek!

2022. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak az állattal kapcsolatosan kell feldolgoznod hogy egyszer elmegy, mi se élünk örökké. A saját halandóságoddal is szembe nézel. Bár macskát puszilgatni nem a legeegésségesebb. A legtöbb betegséget a macskák terjesztik.
2022. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A veszteséggel mindig nehéz szembe nézni, feldolgozni, de egyelőre neked nem kell, feleslegesen agyalsz rajta, hogy mi lesz 10-15 év múlva. Ez az élet rendje, elmúlás a vége, talán még rokonokat sem veszítettél el, a kisállatoknak meg eleve kevés idő adatik, annyi a dolgod, hogy szeresd őket, amíg lehet, és aztán abban reménykedj, hogy minél kevesebb szenvedéssel távozzanak.
2022. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem túlzottan kötődsz, hanem egészségtelenül, de minden sokmacskás vénasszony így kezdi. :) (Ki puszilgat egy ragadozó állatot?! Kezdjük ott, amíg nem szokja meg, már egy fogakat villantó mosolyt is látva, azt vagy kihívásnak veszi, vagy ijedtséggel tölti el. Ilyen az állatvilág. Rengeteg pici kutyát láttam összerezzenni, amikor a gazdi elkezdte gyömszölni. Aztán a gazdi lepődött meg, hogy ahogy nőtt fel, úgy lett harapósabb-vadászósabb a kutya, mert nevelve nem volt, de az ösztönök ott voltak.)
2022. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy szerettem a cicáimat. Ne gondolj még erre, szeresd őt továbbra is, én is sok boldog évet kívánok!😻
2022. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4: 30 eves ferfi vagyok de ne zavarjon 😀😀
2022. szept. 23. 18:23
 7/13 anonim válasza:
89%
Hagyjuk már ezt a betegséget terjeszt meg hasonló hülyeségeket.. milyen betegséget terjeszt egy benti macska ami gondozva, oltva van és normális minőségi kaját kap? Én is puszilgatom a macskám már 3 éve amióta megvan és sose volt semmi bajom :D nyilván a kérdezőnek se egy szakadt kinti kóbor macskája van.
2022. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Én teljesen ugyanígy vagyok a kutyámmal, ha már a halála gondolata véletlenül eszembe jut valamiről, sírok. Őlelgetem, puszilgatom, ágyamban fekhet, és nagyon jó kutya, hallgat rám, okos és a kincsem, világom, szerelmem.
2022. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
#6 Akkor visszavonok minden pozitív felhangot a #4-es számú válaszomban, arra nincsenek szavak, mennyire nem vagy normális. Jézus isten!
2022. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9: :) oszinten sajnallak teged, hogy nem tudsz megelni ilyen szeretetet egy allat irant. Barcsak az emberek lennenek ilyen tiszta lelkuek!
2022. szept. 24. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!