Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan csökkentsek a macskám...

Hogyan csökkentsek a macskám etetési költségein?

Figyelt kérdés

Van 3 db cicám. Azért vállaltam őket, mert szeretem a macskákat, semmi bajom velük, az "átlagfogyasztásig", ahogy a kormányunk mondja, megtudom nekik vásárolni a kaját, meg a különféle dolgokat, amik kellenek, de egy kicsit az árak emelkedése miatt baromira felmentek a tápok, alutasakos eledelek árai és nem igazán győzöm már.

Egyik, a fiú macskám baromi sokat eszik, kb 3x annyit, mint a másik kettő. És folyton csak az alutasakos kajákat enné, de ezt nem lehet pénzzel győzni. Míg eddig 4 csomag Felix eledel mondjuk volt 600 Ft, most lassan a 800 Ft felé közeledünk és már a 12 meg 24 darabosak sem minden esetben érik meg, ha elosztom darabra, sokszor drágábbra jön ki, mint a 4 darabos, ami enyhén szólva kicsit sok, hiába, hogy a másikok normális mennyiséget esznek meg. A prémiumokról nem is beszélek, azokat nem is szeretik, ezért kapják ezt. Tápból a Purinát kapják, baromi egyszerű, azért mert azt eszik meg, hiába a Royal meg a többi. Nem beteg a cica, volt orvosnál, semmi baja, egyszerűen szeret zabálni. Ha nem kapja meg a tasakost, inkább nem eszik, a tápja ott marad az edényben.

Szeretem a macskákat, sőt, hülyének is néznek sokan, hogy mit foglalkozok velük, vegyek nekik Sparos meg Tescos konzervet és ne törődjek vele. De azért én nem ilyen vagyok. De a végtelen pénzes ember sem, aki a fizetésének a nagy részét állateledre költse. Van egy bizonyos határ, amit tudok finanszírozni, de van amit már nem.

Ti hogyan csinálnátok?



2022. szept. 26. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél alutasakost, a Felix úgyis szemét kategória. Elvannak száraz táppal is.

Lehet kell pár nsp mire megszokja a fiú macska, de nem fog éhen halni.

2022. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Az Aldiban lehet kapni,a Shah nevű macskaeledelt. Az alu tasakosból is többfèlèt. Ès a száraz tápból,sőt jutalom falatokból is van bőven választèk. Ès minősègre van olyan jó mint a wiskas,fèlix,kitekat,prevital,Stb. Ha nem jobb. Ès mihez kèpest jó árban van.Nekem kèt macskám van. Egy nègy èves nőstèny,ès egy másfèl èves kandúr. A kandúr cica óriásira nőtt,ès ő is zabál mint állat. Szóval tudom miről îrsz. Amint ők is válogatósak,de van hogy hóvègèn csak konzervre telik csak. De meg eszik,ha nagyon èhesek. A konzervből is ajánlom az Aldis márkákat. Shah,Topix,Stb. Azok elèg jó minősègűek. A barátnőm anyukája gyakran hoz cica kaját,ennyivel talán könnyebb nekünk. De ha tènyleg számît az ár,de nem szeretnèl le mondani a minősègről akkor ajánlom az Aldis eledeleket! Vagy a Lidlis sem rossz. Próbáld ki!
2022. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a macskám, sose etettem alutasakossal. Csak egy jobb fajta táp, ami neki való (ivartalanított benti macskának), meg különböző jutalomfalatok (szintén jobb minőségben és napi max 4-5 db) elegendő neki. Gyönyörű tiszta, fehér egészséges fogak, napi egyszer nagydolgozik, ami szintén a táp jó minőségére utal. Kicsit lóg a pocija, meg van rajta mit fogni, de nincs elhízva - kimérem minden reggel a napi ajánlott mennyiséget tápból és azt nem lépjük túl.

Szóval vegyél 3 (amennyi macskád van) különböző mérőedényt (én mondjuk egy bögrét fogtam be erre), nézd meg a táp táblázatát, hogy melyik macskának mennyi ajánlott mennyiséget kell kimérned és próbáld azt betartani. Vegyél inkább jutalomfalatot, helyezz ki több helyre vizet, hogy sokat igyanak.

2022. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Tápot csak nagykerből rendelj, nagy mennyiségben!


Az ebédedből főzz többet! Az enyémek imádják a pöcit.

2022. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Főtt étel? Én egy étkezést mindig abból fedeztem a macskáimnak. Ugyanazt ebédelték, amit én.
2022. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy sokat koltesz rajuk, az alutasakos nem gazdasagos, raadasul ezek meg szar minoseguek is.


Vegyel szaraztapot (smilla, premiere pl) es etess azzal. Ar-ertek aranyban szerintem nagyon jo kis tapok.

2022. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Főtt ételt nem adunk macskának, csak, ha kifejezetten neki főzöd só nélkül, így is egy csomó vesebeteg macska van
2022. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Igazából mindenen tudsz spórolni, az alomból is tudsz olcsóbbat venni, alutasakos kaja nem szükséges annyi, sőt. Én heti 2x adok a cicáimnak nedves eledelt, azt is csak fele adagot, amolyan desszert gyanánt. A foguknak sem jó a puha kaja, száraztáp a jó nekik. Nekem is 3 cicám van, nekik mindig megveszem amire szükségük van, nem nagyzolok, de kaja az alap, plusz tisztán tartás. Vállaltam őket, felelős vagyok értük, úgy osztom be a pénzemet h az alap szükségleteik biztosítva legyenek.
2022. szept. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Mi pl. purina száraztáppal olcsóbbra jövünk ki mint egy közepes árfekvésű kovzervvel.
2022. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!