Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szenvedhet a cica elaltatàskor...

Szenvedhet a cica elaltatàskor, kérlek, mondjàtok, hogy nem?

Figyelt kérdés
Ma volt itt az àllatorvos, a cica màr nagyon nincs jól, 20 èves, de tegnap mèg evett, ma màr csak iszik, piciket. Úgy volt, hogy ma elaltatja őt, de làtta rajtam, hogy nem tudom mèg mèghozni ezt a döntést.. Azt mondta, hogy mèg reagál, nem elfekvő, nincsen annyira rosszul, mmint jól sincsen, ma még mondta, hogy próbáljam tovàbb kínálni, bármivel, amit szeret. De valószínűleg, holnap màr nem lesz elkerülhető ez a döntés. Azt mondta, hogy beadja az első injekciót, ugye elvileg attól màr nem èrezne semmit, ès azt mondta, hogy ő nagyon sok görcsoldót szokott adni, de előfordulhat, hogy legyenek fájdalmai.. 😪 Èn ezt nem bírom végig nézni, ès amikor szenved, nem hiszem, hogy bent tudok lenni. Akiknek ilyet àt kellett èlnie, hogy volt?
2022. szept. 26. 18:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%
Hát ez eléggé túlzás, jesszus...
2022. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%
Megembereled magad. Pár mp az egész.
2022. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A mi állatorvosunk először bead annyi altatót, amennyit a műtéteknél használ. Utána adja be a másodikat. Soha, egy állat sem szenvedett amikor elment.
2022. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
91%
Ezt a tiszteletet megadod az állatkádnak. 20 év az hosszú idő. Szenvedés az mikor éhezik és nem akar enni, beteg, fájdalmai vannak, konkrétan a helyet keresi ahol végleg megpihenhet. Nagyon sajnálom hogy át kell ezt élned. Nem kell nézned hogyan szenved, simán elalszik és ennyi volt.
2022. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%
Ha úgyis a halálán van, akkor mért nem lehet hagyni magától meghalni? A nagymamát is elaltatnák? Mért alap, hogy az idős állatot automatikusan kivégzik? Az, hogy öreg, végóráiban, még nem jelenti azt, hogy fájdalmai vannak.
2022. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
2 injekciót ad az orvos.Első elaltatja, ez gyors.A második ami légzésbénulást okoz.Ez is gyors.Pár perc az egész.Sajnos meg kell hozni , ezt a döntést még ha nagyon fájó is.Mert az orvos elkezelgeti jó sokáig és jó sok pénzed bánja.Nem lesz javulás, de laposabb lesz a pénztárca.Öreg cica.Majd lesz másik, életerős kiscica.
2022. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Metionin ***** válasza:
100%
Nem szenved. Sajnos többször végig kellett néznem, mert időnként állatmentőknek segítek. Tavaly nyáron pedig a kutyámat kellett elengednem, áttétes rákja volt. Az első injekciótól elalszik az állat, onnantól nem fáj neki semmi, nem érez semmit. Azt sem, amikor a második injekciót megkapja.
2022. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

5-ös


Szerintem nem láttál még kórházi elfekvőt. Hidd el, hogy emberek között sokan vannak olyanok, akik az eutanáziát választanák, ha lenne rá lehetőségük.


Egy felelős gazda, aki szereti az állatát, az nem hagyja szenvedni. Nem azért altatnak el egy állatot, mert öreg, hanem azért, mert beteg, fájdalmai vannak és/vagy szenved.

2022. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én abban a szerencsében részesültem, hogy minden állatom nagyon magas kort élt meg, de az azzal is járt, hogy méltó módon el kellett engednem őket.

Megnyugtatlak, hogy semmit nem éreztek! …igaz ők nem “görcsoldót” kaptak ( ez meg milyen marhaság?) hanem olyan altatót, amivel műtétre is altatnak. Ha volt valaha bódításos/altatásos műtéted, akkor te is tudod, hogy a fejedet is levághatták volna, nem érzékeled. És amikor már mélyen alszik a cica, akkor kapja a másodikat, de még csak meg sem rebben. Észre sem veszed amikor elmegy.

Ha a te dokid tényleg görcsoldót ad be és saját bevallása szerint is lehetnek fájdalmai, akkor keress mást!!!

Az állat elaltatásának módját törvény írja elő és az nem a görcsoldózás! Ész megáll!

2022. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Tudom, köszönöm a válaszokat. :( Tudom, hogy meg kell hoznom ezt a döntést, ès tènyleg nem akarom, hogy szenvedjen, így is önző vagyok, ès ez màr csak rólam szól..De mièrt mondta akkor az orvos, hogy előfordulhat, hogy szenvedjen? Azt mondta, hogy ő sok görcsoldót szokott beadni.
2022. szept. 26. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!