Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma reggel a cicám fehér...

Ma reggel a cicám fehér nyálszerű vmit hányt, azóta semmi baja. Eszik iszik rendesen. Mitől lehetett ez? El vigyem ezért dokihoz?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs már semmi baja, és tud enni, akkor talán nem nagy gond. De ha nagyon aggódsz, elég, ha felhívod a dokit, és megkérdezed :).
2010. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy a felgyülemlett szőrt hányta ki,amit mosakodásnál lenyel?Attól szoktak hányni..de erre van a Whiskas:Anti-hairball nevű száraz eledel
2010. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen azt ismerem, szoktam is neki venni.

Amugy már rájöttem, megtaláltam a szobában az egyik szobanövény apró kis maradványit, szóval sztem azt kóstolhatta meg...

2010. szept. 27. 09:10
 4/6 anonim válasza:

A cicák a hideg idő beköszöntével elkezdenek "átöltözni". Leveszik a nyári vékony, könnyebb, és felvesznek egy melegebb téli (vastagabb, sűrűbb) bundát. Ennek folyamán a kihullott szőröket a bundájukból ki kell fésülni (hosszú szőrűeknék naponta), vagy simogató-fésülő kesztyűt lehet használni. Ellenkező esetben a cica lát neki. Ekkor nagyobb mennyiségű szört nyelnek le, amit nem emésztenek meg, hanem a gyomrukból távozik (felfelé). Az öklendezést (ők nagyon jól tudják) segíti a zöld szálas növények fogyasztása. Ha ezt nem kapja meg ún. macskafű formájában, akkor rág egy kis szobanövényt. Lehet neki tablettát is adni. Kényelmes, jó esetben az állat meg is eszi. Egyes cicák jobban szeretik azonban a kevés földben elvetett búzát, vagy más gabonamagvak hajtásait rágcsálni. Kapható e célra kifejlesztett, földet, magot tartalmazó macsakafű. Ezt csak kibontod, locsolod, kinő, macska lerág.

Összegezve ősz, és tavasz elején ez mindig elő fog fordulni. Tehát érdemes felkészülni ezekre az időkre a fenti lehetőségekkel.

Szeretetteli gondoskodást, és sok örömet kívánok.

2010. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Az utolsótól kérdezném, szerinted jó a petrezselyem is? Ugyanis már a macskafüvet kipróbáltuk, úgy vettem észre nem igazán tudja enni, inkább csak kihúzkodja belőle a füvet..Ezért kitaláltam, hogy kis cserépbe vetek neki petrezselyem magot, már szépen kinőtt, és nagyon szereti a cicám:)
2010. okt. 4. 10:06
 6/6 anonim válasza:
A macskafűnek az a lényege, hogy nem megrágva nyeli le a macsek, hanem szálanként, egyben. Erre tapadnak, csavarodnak fel a szőrök, valamint könnyítik az öklendezést. Mivel minden "étkező lénynek" van ízlése, lehet, hogy egyszerűen nem szereti a macskafüvet, és rá sem hederít. Ha már rágcsálja, az jó. Ám ha a petrezselyem jobban beválik, akkor használd nyugodtan. Az állatok, és a pici gyermekek ösztönszerűen tudják, hogy mire van szüksége, előfordulhat, hogy valami van a petrusban, ami kell neki.(vitamin, ásványi anyag)
2010. okt. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!