Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet alvásra szoktatni...

Hogyan lehet alvásra szoktatni a cicát?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy cicát egy menhelyről. 1,5 év körüli kandúr. Nagyon barátságos, imádja az emberközelséget, bújos nagyon játékos, kíváncsi. Pénteken lesz 3 hete, hogy nálam van és sajnos nem teljesen jutunk düllőre egymással. Próbálok mindent megtenni érte, de mintha semminek se lenne értelme. Egy rakat játékot vettem neki, az elején nagyon szerette őket de egy hét után megunta őket. Ha próbálok játszani vele, nincsen kedve. Próbálom minden nap kivinni a kertbe vagy sétálni vele pórázon mégis elégedetlennek tűnik, unottnak, túl sok az energiája.

Éjjelente felkel és randalírozik a lakásban legalább 2 órán át.Az első héten otthon voltam vele és nagyon jól aludt. Örültem neki. Most megfordult a helyzet.

Teljes állásban dolgozom, nem tudok 0-24-ben vele lenni de ha otthon vagyok próbálok mindent megtenni érte, viszont ezt a helyzet elszomorít és nagyon nagyon kimerült vagyok a nemalvástól. Ha ennyire rossz neki nálam mint ahogy kinéz, akkor inkább keresek neki más helyzet, mert nem szeretném kínozni.

A menhelyen nem voltak szabályok,ezt értem, de nálam vannak. Próbálom rászólással, vízes "sprayzéssel" nevelgetni, de esélytelennek tűnik.



2022. szept. 28. 13:30
A kérdező szavazást indított:
macska
nevelés
alvás
13 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A macska alapvetően éjszakai állat, így persze, hogy akkor aktív. Az enyém is játszik hajnalban, ha nagyon hangos vagy elkezdi levadászni a lábam, akkor kicsukom a hálóból és kész.
2022. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Sajnos egy szobás lakásom van, nem tudom sehova se csukni
2022. szept. 28. 13:43
 3/21 A kérdező kommentje:
A fürdőszobába próbáltam becsukni. Égtelen nyávogás és ajtószétkaparás lett az eredménye. én meg szeretnék aludni úgyhogy valami megoldás muszáj létezzen
2022. szept. 28. 13:44
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a cicákra jellemző, hogy éjszaka vannak elemükben. :( Esetleg ivartalanítás? Nem tudom, mennyit segítene a dolgon. De úgy tudom, attól nyugodtabbak lesznek az állatok, kutyák legalábbis igen.
2022. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A macska éjszakai állat. Te sem lennél képes áttérni arra, hogy éjjel legyél aktív, és ő sem tud nappal az lenni. A legjobb amit tehetsz, hogy éjjelre kicsukod a szobádból, és arra már valószínűleg nem kelsz fel, hogy ő a nappaliban rohangál :)
2022. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, mikor elkezdtem írni, még csak az első válasz volt. Bocsánat 🥲
2022. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Le kell fárasztani, más megoldás nincs. Nálunk alvás van, de az enyémek álló nap kint játszanak, fára másznak, stb. De értelek...télen, ha kevesebbet vannak kint, ők is őrültködnek már hajnalban.

Ha nincs más megoldás, tényleg lehet, hogy jobb ötlet lenne neki másik helyet keresni. Nem azért, mert utálod, nem azért, mert alapból nem vagy gondos, szerető gazdi, hanem mert mindkettőtöknek így lenne a legjobb.

2022. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj vele napközben/munka után játszani
2022. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden etetés előtt játssz vele egy fél órát, hogy úgy érezze, hogy ő most levadászta a vacsoráját, hátha így nem fogja szükségét érezni az esti randalírozásnak
2022. szept. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Lezerezz vele. Kizart dolog, hogy ahhoz se legyen kedve. 30-40 perc es ugy kifarad remelhetoleg, hogy aludni fog :D

Ugy kell csinalni, hogy minel tobbet kelljen szaladnia es fel-le ugralnia, mert az faraszto.


Egyebkent meg at fogja venni a te ritmusodat, csak kell neki ido. Az en cicam is felkel ejszaka, eszik, maszkal, de csendben van, erre mar nem is kelek fel, megszoktam. De a jatekokat meg a csorgo-zorgo dolgokat el kell pakolnom nekem is, mert akkor jatszana o is :D

2022. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!