Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskának nincs széklete,...

Kismacskának nincs széklete, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pénteken hoztam el a tenyésztőtől egy 3 hónapos kismacskát, akinek azóta nem volt széklete :( Pisilni az alomba jár, vagyis nem azzal van a gond, teljesen tiszta, rendszeresen takarítom, naponta több alkalommal is.

Erőlködni nem erőlködik, amikor a wc-én van, vagyis még ingere sincs a kakira. A tenyésztőnek már jeleztem a gondot, szerinte a környezetváltozás vagy az új tápra való átállás lehet ilyen hatással a szervezetére (mielőtt elhoztam, azelőtt nem sokkal álltak át másik tápra a macskák, talán az ütött be számára). Mindenesetre, abban állapodtunk meg, hogy hétfőn állatorvoshoz viszem, ha vasárnap még nincs széklete. Egyelőre azt a tápot kapja, amit az új előtt, hátha tényleg csupán ennyi a probléma. Amúgy a hangulatával nincs gond, eszik és iszik rendesen, annyira aktív, mint a hasonló korú társai, nem levert, nem bágyadt, vagyis nyilván tényleg csak ez a rengeteg stressz, ami a környezetváltozás révén érte, de nyugodtabb vagyok, ha orvos is látja... A kérdést azért írom ki, mert addig is szeretném olvasgatni, ha valakinek volt már ehhez hasonló problémája, mivel jelenleg kissé rástresszelek a dologra, noha tudom, hogy olyan nagyon komoly baja nem lehet (remélem). Hátha kissé nyugodtabb leszek hétfő délelőttig :D



2022. okt. 2. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem találkoztam még ilyennel,de az biztos hogy jó ötlet az, hogy állatorvoshoz viszed.De valószínűleg tényleg csak annyi,hogy az új környezet/táp a baj
2022. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs ilyennel tapasztalatom, de ha nem levert, akkor valószínűleg nincs nagy baj. Nem lehet, hogy nem az alomba kakilt és nem vetted észre? Tudom, a cicakaki elég büdi, de ha pl van cserepes növényed lehet, hogy annak a földje szimpibb volt neki :D Mindenesetre az állatorvos nem árt.


Majd kérünk update-et! :D

2022. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, egy szobában van jelenleg, az ágy alá nem tud bebújni, a szekrény mögé se tud bemenni, cserepes növényünk sincs :D Egy hely volt, ahol bujkált az első nap folyamán, alaposan körülnéztem mindenhol, de semmi... Amúgy, igazság szerint már annak is örültem volna, még ha a földről kell is összeszednem, csak legyen valami :D Még reménykedem, hogy este lesz valami produktum, mert pisilni eddig napi egyszer pisilt, ma meg már rendszeresen megy, ha rájön, talán ha várnék, hétfőn lenne már kaki is, de azt már nem bírnám ki, hogy ne vigyem orvoshoz :D Inkább mondják azt, hogy oké, ez felesleges kör volt :) Eskü, ha bekakil a hordozóba, akkor fordulok is haza rögtön és természetesen megírom, mi volt :)
2022. okt. 2. 15:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Update: nem kell sehova se menni, tegnap este olyat bealakított, hogy csuda :) Életem első macskakakija, aminek örültem :D
2022. okt. 3. 05:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na látod,csak a megfelelő pillanatra várt!🙂😆
2022. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!