Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ketgetik a Cicámat a...

Miért ketgetik a Cicámat a többi Cicák?

Figyelt kérdés
Nem bántják őt, csak olyan fúrcsa hogy jönnek a szomszéd cicák általábban mindig ugyanaz és akkor kergetik az én cicámat. Ez valami játék náluk? 2 éves lány cicám van.

2022. okt. 3. 21:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*Kergetik
2022. okt. 3. 21:54
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva van? Ha nem, akkor párzanak vele.
2022. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Gondolom ivaros lány macska. A többi kóbor is biztos ivaros és emiatt kergetik... Ivartalanítsd és tartsd bent, így akár 15 év feletti kort is megélhet boldogan és biztonságban. Nem kell évente 2szer szülnie és felnevelni a kölykeit, akiket elütik és megmérgezik...

A macska nem fogyóeszköz és nem őshonos, szóval veszélyezteti a többi őshonos állatot :/.

2022. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 Nincs ivartalanítva, mert féltem a műtétől. De nem láttam őket párzani. Meg akkor miért szalad el?
2022. okt. 3. 22:03
 5/19 A kérdező kommentje:
#3 De féltem a műtéttől szegényt.
2022. okt. 3. 22:04
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Meg soha nem volt vemhes? Mar 2 eves, millioszor tuzelhetett mar, eleg furcsa nekem, hogy ennyire naiv vagy.


Ne legyel hulye, ne engedd ki legalabb, ha nem vagy hajlando ivartalanittatni.

Egyebkent meg az ellesbe nagyobb esellyel hal bele, mint a mutetbe. Ettol nem felsz? Meg nem zavarja a lelked az a sok szerencsetlen kismacska? Nem kene tobb, senkinek nem kellenek.

2022. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Félted a műtéttől, de attól nem, hogy mi mindent összeszedhet a többi macskától, hogy bele halhat a szülésbe,hogy megölik a bakmacskák a kismacskáit esetleg és depressziós lesz, mert keresi őket, hogy begyulladhat a méhe, hogy bele őrül abba, mikor tüzel.. logikus


Egyébként minél fiatalabbak annál könnyebb nekik a műtét. Én macskám majd meg őrült a tüzeléstől, folyamat rosszul volt, ment megállás nélkül, hagyta hogy a bakmacskák tépkedjék meg stb és mikor ivartalanítva lett kb 1 napot volt kába, 3 napig nem ugrálhatott magas helyekre majd minden jó lett. Azóta boldog, játékos, gondtalan , de gondolom ezt neked úgysem lehet megmagyarázni.

2022. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
És ő 8 hónaposan lett ivartalanítva
2022. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Mitől, miért félted konkrétan? Ha egészséges a macskád, akkor meg sem fogja érezni, lábadozik 2 napot aztán azt is elfelejti, hogy valamikor rosszul volt emiatt.

Ha eddig nem tartottad megfelelően a macskád és nincs valami kórós baja, akkor pár hónap alatt szépen fel lehet őt készíteni a műtétre. Ez azt jelenti, hogy teljesen megszabadítod a külső és belső élősködőktől valamint adsz neki minőségi macskatápot, ami azt jelenti, hogy 80% körüli hústartalmúval fogod mostantól etetni.

Az ivartalanítás rutinműtét, tudom, hogy van akinek nem élte túl a macskája, ismerek ilyet, viszont mint kiderült, tele volt bélférgekkel és cisztákkal, vizsgálatokat nem akart a műtét előtt így olyan helyre vitte ahol ez nélkül is megműtik és így járt. Ivartalanítás után a nőstények kezesebbek lesznek és lenyugszanak ráadásul az energiaigényük is csökken.

2022. okt. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9 Most is olyan tápot kap, mert nagyon szeretem mert még nagyon fiatal vagyok és nincs gyerekem is addig ő a gyarekem. De mi köze van a tápnak a műtéthez?
2022. okt. 3. 22:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!