Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék tenni egy játék...

Mit tudnék tenni egy játék közben durvuló cicával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt egy cicám, 3 éves. Be fogadtunk melle egy kölyök cicat, azóta egy év telt el. Az idősebb, 4 éves cica kislány, a másik, egy éves pedig fiú. Mindkettő ivartalan szobacica.


A probléma az lenne, hogy a fiú néha játék közben nagyon bedurvul és egyszerűen nekiesik a másik cicamnak. Hiába szólok rá, vagy veszem le róla vagy bármi, mindig újból és újból megtörténik ez. A másik cicám pedig visongat közben, morog és fuj rá.


Nem tudom, mit tudnék tenni, hogy abbahagyják ezt, de nagyon féltem a lány cicat, testsúlyban is fele a másiknak. Van, hogy a stressztol nem is az alomba pisil szegény. Állatorvos feliway parologtatot javasolt, de semmit nem ért.

Lehet, hogy az osszeszoktatasnal rontottam el valamit ?

Kérlek segítsetek ! 🥺


2022. okt. 6. 06:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerűen ösztön, és nem kedvelik egymást. Néha elvannak, eltűrik a másikat, de ilyenkor meg nem. Sajnos, ilyen a természet.
2022. okt. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresd fel Osvald Zsófia, Mancsterapeutát.
2022. okt. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első, tudom, de ez már nem az a kategória. A macskam fuj és morog a másikra, hogy védekezzen. Illetve van, hogy a stressz miatt nem is az alomba pisil. Ez már sajnos nem az a kategoria. :(
2022. okt. 6. 06:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A Szeretemacicámat blogot ismered? Attila kifejezetten problémás macskákkal foglalkozik, van Facebook csoportja is. Lehet, hogy érdemes lenne tanácsot kérned, hátha tud okosat mondani.


A Feliwaynek a Friends verziója valóban nem rossz, de nem fogja magában megoldani a problémát. A cicád annyira retteg a másiktól, hogy azért nem megy az alomba, ott sarokba szorítható...

Lehet, hogy érdemes lenne visszatérni az alapokhoz, külön "alaptábor" mindkettőnek saját cuccokkal, és csak fokozatosan összeengedni őket, így lenne hova kivezetni mindkét macskát a konfliktusból, hogy megnyugodhasson, és a lánynak is lenne egy védett helye, ami csak az övé.

A lánycica hatalmi pozícióját kéne erősíteni a másikkal szemben. Pl. etetésnél az ő tálját magasabbra, komódra vagy valahova tenni. Így akkor is szemmel tudja tartani a másikat, nagyobb biztonságban érezheti magát.

A játék legyen felügyelt, próbáld még azelőtt leállítani őket, hogy elkezdene eldurvulni.

2022. okt. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot utolsó, mindenképp ránézek a blogra és kiprobalom azt is, amit írtál ! ♥️
2022. okt. 6. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!