Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell tudni egy macska...

Mit kell tudni egy macska ivartalanításáról?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kandúr cicám, aki most nyert egy támogatott ivartalanítást...


Eddig a kapcsolatom a macskával jónak mondható, éjszaka figyeli, hogy alszom meg ha este kimegyek akkor megrémül, hogy vissza jövök e... sajnos jó oka van rá :(


De ez hogyan fog változni, ha beteszem egy cica hordozóba, átutazunk egy másik városba és kiveszik a ,,férfiasságát"? Utálni fog?


Egy ilyen műtétnek mi a menete? Elaltatják? Sokáig kell várni?


2022. okt. 8. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem fog utálni :)

Elaltatják, persze, kb. fél óra borotválással, műtéttel együtt. Dokitól függ, hogy odaadja-e a még alvó cicát, vagy meg kell várnod, hogy megébredjen. A műtét előtt ne egyen.

Ébredés után kótyagos lesz; esetleg öklendezik. Bepisil. Figyelj rá, amíg ki nem megy belőle teljesen az altató. Ne ütközzön bútoroknak, ne essen le a lépcsőn..

Akkor adj majd neki enni - és azt is apránként, kicsi falatokat -, ha már nem szédeleg/támolyog.

Kitartást, másnapra már jól lesz a cicusod.

2022. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem fog utálni.:)

Itt elég jól össze van foglalva a lényeg és ők biztosan értenek is hozzá: [link]

Ami még számomra meglepő volt (nem tudom hogy ez mennyire általános), hogy mikor visszakaptam a macsekot, aludt, de nyitott szemmel. Ez kissé ijesztő volt, sokszor rá is néztem itthon, hogy lélegzik-e még. Aztán miután hazaértünk, kb fél órával lecsukta a szemeit. Na mondom jó, most már alszik. Hát nem, pár perc múlva "normálisan" felébredt és elkezdett mászkálni. Viszont ahogy az előző válaszoló is írta, mint ha be lett volna rúgva. Ez pár óra alatt teljesen megszűnik, másnapra pedig már szinte teljesen olyan, mint előtte volt.

Nőstényeknél nagyobb műtét, jóval tovább is tart a lábadozás, de kb. hasonló mint kandúroknál.

2022. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog utálni ugyanis nem képes felfogni, hogy mi történt, nem fogja összekötni veled. Máshogy működik egy macska memóriája, gondolkodása mint a miénk. Műtét előtt nem ehet, csak ihat. Jobb esetben olyan orvoshoz viszed, amelyik nem adja oda az alvó macskát, ismerősöm járt úgy, hogy örökre elaludva hozta haza. Pár óráig bambácska lesz, nem fog akarni enni, inni sem, ha pár óra múlva sem iszik akkor itathatod fecskendőből. Ha már enne akkor valami nedves kaját adj neki, ne szárazat. Egy nőstény ivartalanítása fél óra, kandúr hamarabb megvan.
2022. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jesszus 3-as, ne mondj már ilyet! :'(


Anyukámé volt a macska, Ő 1 hónapja halt meg...


Azért félnek mikor kimegyek, mert a macsek egyedül volt itthon Anyámmal, Anyám ki ment az udvarra és már nem ment vissza, reggel találtam meg az udvaron, a macskát meg bezárva a lakásba...

2022. okt. 8. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem rossz szándékból írtam és nem is vagyok ivartalanítás ellenes. Csak fontos, hogy jó kezekbe kerüljön, lehetőleg ki legyen vizsgálva és fel legyen készítve a műtétre.


Őszinte részvétem!

2022. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!