Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskából benti macska....

Kinti macskából benti macska. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kertes házból lakásba költöztünk, eddig kimehetett, most nagyon nehezen viseli az új helyzetet. Mit tudok tenni érte, illetve mik a tapasztalatok, megszokja idővel?

2022. okt. 12. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Erkély nincs? macskahálóval biztonságossá tehetitek, és akkor oda kimehetne. Esetleg a hámmal sétáltatást is meg lehet próbálni.

Van olyan cica, amelyik megszokja, de van, amelyik nem nagyon.

2022. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Megszokja. Az enyem raadasul felig-meddig vad cica is volt, marmint ugy ertve, hogy kb 5-6 honapos koraig embert nem latott, csak koborolt ossze-vissza, ugy lett becsapdazva.

Amikor hozzam kerult, nehez volt, nyilvan mert rettegett tolem is, tehat ez a resze nalad nincs, de azert is, mert allandoan ki akart menni, hetekig ult az ajtoban es nyavogott. Ejszaka is, alig aludtam.

De lakasban elek en is, nincs hova kiengedni, benti maradt, megszokta tenyleg. Szerintem olyan max 2 honap lehetett, de fokozatosan ult egyre kevesebbet az ajtohoz es kevesebbet nyavogott mar elotte.

En igazabol semmi extrat nem tettem, persze jatszottam vele, farasztottam napi szinten, a mai napig is nyilvan, de ezt amugyis megtettem volna, mert egy macskaval is kell foglalkozni. Illetve meg amit nagyon imad, az az, hogy macskabaratta tettem a szobat es felszereltettem a falra polcokat, “hidakat, “a plafonhoz kozel van fekhelye is, szoval tud maszni es ezt imadja.


Nem pont ilyen nekunk, de igy kell elkepzelni:


[link]

2022. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A cicáinkat néhány hónapos korukban a hétvégi házból vittük haza a pesti lakásba. Mindkettő gazdátlan volt, a fiúcicát újév napján találtuk, és hoztuk el. Nagyon beteg volt, de sikerült meggyógyítani. Ő boldog volt a lakásban, napozott a függőfolyosón, nem ment el. A kislány cicát nyáron találtuk, pár hetes volt. Egész nyáron együtt voltunk, aztán ősszel beköltöztünk, hoztuk őt is. Óriási cirkusz volt. Többször is kiszökött, szomszédolt, végül ő is megszokta. A nyarakat a hétvégi házban töltöttük a cicákkal, ősztől tavaszig Pesten voltunk, soha nem csavarogtak el. Mindkettő 15 évig élt.
2022. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
szegény :( ez állatkínzás
2022. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a két 6 éves macskánkat 2 neveltük bentivé, mert a kandúr többször eltűnt, és jó pár hlye van a környéken, hátsó szomszéd macskáját megmérgezték.


kertes házban élünk, és csináltak kifutót, ahova a pinceablakon keresztül mennek ki, így megszokták. bár előtte is max. a szomszédig mentek.

2022. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megszokja, nem kell aggódni. Rokonságban volt mentett cica, aki előtte teljesen kint élt évekig, nem volt gazdija, csak néha etették mindenfelől. Hamar megszokta az új helyet. A mi cicánkat 2 hónaposan hoztuk el, előtte kint élt, nálunk szobacica. Időnként sétáltatjuk hámmal, azt szereti, de anélkül is teljesen elvan bent. Sokkal biztonságosabb bent neki. Kint bármi lehet velük, sajnos tapasztaltam gyerekkoromban.

#4 remélem vicc volt...

2022. okt. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Csak akkor szokja meg ha még fiatal ha már idősebb akkor nem nagyon.
2022. okt. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy éves fiú. Remélem megszokja, köszi a válaszokat és tippeket.
2022. okt. 13. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!