Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvihetem állatorvoshoz őket...

Elvihetem állatorvoshoz őket és adhatok nekik enni?

Figyelt kérdés

Tegnap hazafelé találtam egy alom kismacskát az utcán kóborolni. Nem úgy néztek ki mint akiknek van rendes otthonuk, ráadásul vagy 7 volt, azonos korúak.

Elég soványak voltak, talán férgesek is (fel volt puffadva a hasuk), bár anyira nem néztek ki rosszul (tiszta volt a bundájuk, nem volt csipás a szemük stb).

Mivel kb 3 utcára lakom attól a helytől ahol most vannak, arra gondoltam hogy megetetem őket. Viszont nem tudom biztosan hogy van-e gazdájuk, ezért nem tudom hogy ez mennyire jó ötlet.

Baj lehet abból ha valaki más macskáit etetem?

Volt egy, a legkisebb macska, akit mindenképp el kéne vinni orvoshoz is, mert sokkal soványabb mint a többi és eléggé sántít.

Viszont azt sem akarom hogy ebből probléma legyen, hogy én valaki más macskáját viszem állatorvoshoz, akkor is ha az illető láthatóan nem foglalkozik velük.

Szerintetek baj lenne?

Be is fogadnám őket ha nem lenne kutyánk, így viszont ennyit tudok tenni értük. Nekem megéri az a pár ezer forint hogy az állatorvos megnézi a sérült kiscicát és esteleg viszek a többinek is féreghajtót.

Ti megharagudnátok ha valaki kezelné a macskáitokat? Vagy ha rendszeresen etetné őket?



2022. okt. 13. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Mivel az utcán vannak, ha esetleg van gazdájuk (bár szerintem esélyesebb, hogy nincs), akkor ő követ el szabálysértést azzal hogy nem tartja kerítésen belül a macskákat, ráadásul megfelelő ellátást sem biztosít nekik (hiszen akkor nem lennének soványak), ami szintén kötelessége. Szóval semmit nem szólhat azért, ha te elviszed a macskákat állatorvoshoz.
2022. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Tuti nincs bennük chip, tehát nincs gazdájuk hivatalosan. Meg egyébként nem-hivatalosan sem.

Nagyon rendes vagy hogy segítesz rajtuk!

2022. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Amíg nincs chip, nincs hivatalosan gazda. Ők az utcán vannak, tehát még szabályt is sért. Ez ilyen egyszerű.

Viszont javaslom, ha nem akarod, hogy a közelgő hideg végezzen velük, vagy gazdát keress nekik, vagy esetleg sufniba, garázsba, előszobába szállásold el őket. Kérlek. Mentsd meg az ártatlan kis életüket. Hiszen te már most jobban szereted őket, mint bárki más.

2022. okt. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!