Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben lett 2 macskám!

Az egyik kinti volt, a másik benti!

Nálam mind a kettő benti lett! A kinti fiú cica nagyon sovány volt, csak feküdt stb! Rendeltem neki féregtelenítő tablettát mert emiatt volt ilyen! 4 napon keresztül kellett bevennie a tablettát, aztán most 1 hét múlva látszólag jobban van, játszik, eszik és látványosan hízik szerencsére! Ezért gondolom hatásos volt a gyógyszer!

Node a másik cicám mindig boldog volt! Játszott, szaladgált, evett és nagyon is jó húsban volt! Utóbbi időben ajánlották ismerőseim engedjem ki őket néha néha (kertes házban élek) mert nekik is kell a friss levegő, szabadság!

Kiengedtem őket! Mind a ketten kint játszottak, a fiú cica akit kezeltem hamar vissza jött a házba, a lány cica késő estig kint volt, a többi cicával játszott! Feljárkált a padlásra ahol egerek lehetnek! kb 1 hete nagyon szomorú, nem eszik, rengeteget wc-zik, egyszer hányott is, nem játszik! Lehetséges ő is gilisztás lenne? Vagy lehet megevett egy egeret és emiatt lehet? Mit ajánlotok? Vegyek neki is ilyen tablettát, vagy vigyem el állatorvoshoz? A gyógyszer a másik cicánál nagyon hatásos volt! De ő neki nem voltak ilyen tünetek! Nem hányott! Mit ajánlotok, veletek volt már ilyen? Ha volt mit csináltatok?

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!


2022. okt. 27. 22:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Atyailág, hány éveske vagy, te gyerek? 12? Nincsenek neked szüleid? Te mit csinálsz, ha egy hete (brrr!) nem eszel, hasmenésed van (akkor mi jön ki belőle?), hánysz, kedvetlen vagy? Na pont azt csináld a szerencsétlen macskával, de holnap, mert ünnep után már keresheted a megfelelő helyet a kertben a temetéséhez.

Nem hiszem el, hogy valódi a kérdés!

2022. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Orvos.

Nem csak a fergesseg letezik, mint betegseg! Amugyse ertem igazabol mi a francot adtal a masik macskanak 4 napon keresztul, mert fereghajtot egyszer adunk, ha a macska ferges, akkor 2 het mulva ismetlunk! Nem napokon keresztul adagoljuk szerencsetlennek, meg is mergezhetted volna ennyi tablettaval!

2022. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Az egész kérdés egy baromság! Féreghajtót nem napokon keresztül kell adni, nem is értelek... A macskák nem játszanak idegen macskákkal, a macskád nem szomorú, hanem beteg, evés nélkül meg nincs produktum... Vidd el orvoshoz!
2022. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Mit gondolsz, itt látnok állatorvosok vannak regisztrálva? Anyád téged nem rögtön vitt orvoshoz, amikor látta, hogy beteg vagy? Nem csak cuki-mukizni kell macskával-kutyával. Ha látod, hogy több napig rosszul van, viszed orvoshoz. Naponta néhányszor tüsszögött a kutyám (nem 0-24-ben, de eltért a megszokottól, mivel néha-néha tüsszent egyet, aztán csókolom), harmadik vagy negyedik nap vittem orvoshoz, ahogy a rendelés nekem megengedte, hogy ez bizony biztos nem oké, és meg lett állapította, hogy megfázott. Kapott rá, amit kell. Rövidesen jobban lett, súlyosabb baj megelőzve, most kiterülve fekszik az ágyon és horkol.


És erre nem mentség, hogy csak nemrég lettek cicáid! Te voltál beteg, tudod, hogy ar betegnek lenni, de elnézed, hogy a macskád több napja xarul van. Nem lesz varázsütésre jobban. Ha rendelni van pénzed, állatorvosra költsd.


És ne írj mindent felkiáltójellel!!!

2022. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Ha velük is annyira kiabálsz, mint amennyi indokolatlan felkiáltójelet idehánytál, szerintem szimplán csak jobbnak tűnik nekik a halál, mint téged elviselni. Azért ha legközelebb wc-zik a macska, légyszi küldjél már videót róla, tudom, hogy ügyes állatok, de ennyire?
2022. okt. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5 mit mondjak hogy szartak?
2022. okt. 27. 23:40
 7/18 A kérdező kommentje:

#2 nem, nem mérgeztem.

Az orvossághoz volt egy tájékoztató, amiben megvolt írva mennyit kell adni egy macskának, súlytól függően. 2 kapszula volt, mivel kismacska elég kis súlya is volt neki a 2 kapszulát 4 napig kellett beadni, a tájékoztató megírta!

#5 Belekötsz abba hogy hány felkiáltójelet teszek? Azszép! Te megítéled a felkiáltójelek alapján, hogy én milyen gazda vagyok? Az nem semmi

2022. okt. 27. 23:43
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Ezek alapján neked plüss macska sem való. Vidd orvoshoz szerencsétlen állatot, ha még egyáltalán van annyi ideje neki.
2022. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Mondd már meg, hány éves vagy, és hogy mit szólnak mindehhez a szüleid!
2022. okt. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy férges volt a cica találgatás volt, szerencsére igazad van.


Hogy mi lehet a másik cicával, a legjobb lenne orvoshoz vinni, mert lehet fertőzés, mérgezés, akármi.


A sok hányástól, fosástól meg az is lehet hogy infúzióra lesz szüksége!

2022. okt. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!