Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémával fordulnék felétek, amire már nem tudok megoldást találni, végső esetben elmegyek velük állatorvoshoz. Van 4 cicám, abból kettő kicsi még. A kicsik közül az egyikőjük nem eszi meg sem az alutasakos ételt, sem pedig a tápot. Úgyhogy neki legtöbbször vagy párizsit, virslit, vagy valami husit adok neki, de a másik cicus megeszik mindent. Inni pedig adok nekik tejet meg vizet is külön tálba, egyértelműen amelyiket megkívánják, abba isznak bele. Észrevettem már, hogy hol az egyik cicus, hol a másik, éjszaka, de mindig csak éjszaka hajnalban, hánynak. Bár nem minden nap, de kb két naponta. Illetve nekik nem szilárd székletük van, hanem híg sajnos minden egyes alkalommal. Mindkét cicus kapott féreghajtót, a híg széklet is meg a hányás is lehet egyfajta jel arra, hogy a macska férges. Bár utána nem volt semmi baj, meg egyébként sem érzékeltem ezeken kívül más olyan jelet, hogy férges lenne. A tej, amit szoktam nekik adni, viszont nem laktózmentes, és tisztában vagyok vele, hogy a macskák többsége az laktózérzékeny, úgyhogy felötlött bennem, hogy biztosan ez lehet a baj, nem bírja a kis gyomruk a laktózos tejet. Úgyhogy elvettem tőlük a tejet, a nap 24 órájában csak vizet ittak, vettem egy-két doboz laktózmentes tejet, hogy hátha ha majd nagyon kívánják, akkor majd adok nekik, de nem történt semmi változás, ugyanúgy hánytak és híg volt a széklet. Szeretném megjegyezni, hogy a hányás nem a macskaalmon belül történik, hanem a padlóra. Illetve előfordul, hogy a nagy dolog is a padlón végzi, nem pedig a macskaalmon belül. 2 macskaalom van a nappaliban, amit minden egyes nap szoktam takarítani, hetente szoktam ki sikálni a macskaalmot, illetve direkt ilyen alom szagtalanítót is szoktam bele rakni. A többi macskám ugyanezeket az ételeket, italokat kapja, velük nincsen semmi probléma, de a két kicsivel viszont állandóan. Megjegyzem, négy hónaposak. Már mindent próbáltam, nem tudom, hogy mitől lehet. Az lenne a kérdésem, hogy valakinek valami tipp, vagy ötlet, hogy mitől lehet ez, esetleg valakinek volt hasonló esete macskájával? Természetesen minél előbb szeretném őket állatorvoshoz vinni, mert ez nem állapot.

2022. okt. 29. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Jaja, állatorvoshoz csak végső esetben szabad menni, hülyeség volna rendszeres hányással és hasmenéssel meglátogatni az állatorvost.
2022. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre sem adj a macskánknak,


tehéntejet, ezt a macskák nagy többsége nem tudja megemészteni, így hasmenéshez, hányáshoz, egyéb bélrendszeri bántalmakhoz vezethet.


Cukrot, különösen magas tejcukor tartalmú ételeket,

marhainat, amelynek fogyasztása gyakran nyelőcső-eltömődéshez vezethet,


fűszeres ételeket / virsli, párizsi stb / (gyomorhurut),


nyers sertéshúst és belsőséget (Aujeszky-féle betegség),


sok májat (A-vitamin-túladagolás).


Amit kismacskák ehetnek:


Minőségi junior táp. Leginkább száraz tápot. Kellő mennyiségű vízzel.


Nyers csirke húst, szálkamentes halat. Fontos, hogy nem szabad csakis nyers húst enniük mert ez az angol kórhoz vezethet. ( Még görbült hát, és végtagok )

2022. okt. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Azonnal vidd őket állat orvoshoz.

2022. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!