Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora az esély rá, hogy leesik?

Mekkora az esély rá, hogy leesik?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos cicám. Panellakásban tartom a 3. emeleten.

Mikor kinyitom az erkélyajtót, egyből kiáll, és nézelődik lefele.( az erkély épphogy csak akkora, hogy ki lehet állni)

Féltsem, vagy ne engedjem oda?

Vannak akik azt mondják, hogy nem kell félteni, mert van annyi esze hogy nem ugrik le.

Ti mit gondoltok?

--Egy kezdő macskatartó--

U.i.: Kellemes ünnepeket mindenkinek!


2008. dec. 25. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én kutyás vagyok de szerintem nem fog leugrani a cicád az erkályröl van anyi essze hogy nem öli meg magát. Ha nagyon félted akkor ne engedd oda és nem lessz semmi baja. Amugy szerintem had ismerje meg egy kiscica az új dolgokat. De ne engedd hogy leugorjon ha ugy látod.
2008. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is volt és sok ismerősömnek volt cicája panelban, magasan. tényleg nem kell félteni, nem fog magától kiesni, hacsak nem valami "extra kíváncsi" cicáról van szó :S

de ha félted, csináld azt, hogy míg kinyitod az erkélyt, ő nézelődik, és te figyeled. ha megijed vagy ilyesmi, úgyis befelé fog futni, mert tudja hogy ott van biztonságban.

mi is valahogy így "sétáltattuk" a macskákat az erkélyen, gangon.

2008. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szija! Én nem lakok panelban, de van erkélyünk és a cicám gyakran kimegy nézelődni. Azt javasolnám abban az esetben ha nagyon félnél, hogy a résekhez tegyél valamilyen nehezebb tárgyat ami eltakarja azt, de szerintem sem fog kiugrani. A macskák nem azok az öngyilkos típusok :D
2008. dec. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Régi bérház 4. emeletén laktunk régebben, volt egy kb. fél éves kismacskánk aki rendszeresen az ablakból nézelődött. Nem volt semmi gond addig, amíg nem akart elkapni egy galambot, ami a közeli párkányra szállt le. Elvétette, lezuhant, és el kellett altatni.
2008. dec. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám egyik cicája így halt meg sajnos:( Elveszti az egyensúlyát, akkor már a szerencsén múlik, van cica, aki túléli és van, aki nem, ugyh. szerintem valami biztonsági megoldás jó lenne. Hosszú cicaéletet kívánok a Tiednek:)
2008. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Van egy rossz hírem, leugrani ugyan nem fog, de az sajnos előfordulhat, hogy leesik. Én elsőn lakom, és az egyik cicám szeretett az ablakpárkányról nézelődni kifelé. Kétszer is előfordult, hogy amikor meg akart fordulni, megcsúszott a tappancsa és kipottyant. Mivel nem magas az emelet, nem lett semmi baja szerencsére az ijedtségen kívül, de ne is gondoljunk bele, mi lett volna, ha ez mondjuk a tizediken történik...
2008. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem önakarattól függ, hogy kiugrik-e vagy sem.

Természetesen vigyáz magára, és esze ágában sincs leugrani onnét. Azonban, ha meglát egy madarat, vagy valami érdekes mozgó dolgot, ez az "önvédelmi reflex kikapcsol" és csak a tárgyra/élőlényre koncentrál. És a macskák, bátor lények lévén, hajlamosak ilyenkor arra, hogy leugranak. Én javaslom, hogy vegyél a közeledben levő nagyobb állatüzletben "macskahálót", ami erős, nem tudja kiszakítani, nem tud kiugrani, és még csak nem is kell az egész teraszt betégláznod.

2008. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia.


Mi 3 évig eltolt szintes házban laktunk,ahol természetesen volt erkély is a lakáshoz.Az én cicóm azt élvezte,hogy felfeküdt a korlátra,elnyújtózott,hagyta magát süttetni a nappal,és közben lustán figyelte a madarakat.Aztán egyik nap délután,mivel tavaszi csodás idő volt,kinyitottam az ajtót,cicusom ki is ment "verebészni",miközben nekem be kellett mennem a fürdőbe kiteregetni.10 perc múlva megyek vissza,hívom cicusomat,hogy jöjjön be,és semmi reakció...hívom még egyszer,semmi...kimegyek,keresem,cicusom nincs sehol,elkezdem szólítgatni,hátha bent van a lakásban,de nem reagál.Kiállok az erkélyre,ott is szólítgatom,mert megfordult bennem akkor már az is,hogy kiugrott,erre megmozdul a bokor az erkélyünk alatt...Gyorsan szóltam férjemnek(aludt éppen),hogy hozzon macskakaját,mert Hamu "kiruccant",levágtázunk,nézzük,macska sehol....na itt kaptam sírógörcsöt,szólítgattuk fél órát,de semmi.Visszamentünk a lakásba,én totál ki voltam bukva,még a férjem is megrendülten nézett maga elé,mikor egy jó 10 percre rá Hamunk,mint aki jól végezte dolgát nagyokat nyújtózkodva előmászik az előszoba szekrényből,és néz szemrehányóan,hogy az akkor esedékes kajáját miért nem raktam még ki...

Tehát a pontos válaszom,hogy természetesen egy pici esély van rá,hogy leesik(már bocsi,de ahogy az embernek is van esély arra,hogy valami miatt átbukik a korláton),de ha ettől félsz,ahogy előttem is írták,próbálj meg figyelni rá,mikor kimegy.Én anno megkérdeztem,hogy ún.tyúkfogó hálót érdemes-e venni,és tetőtől-talpig felöltöztetnin az erkélyt,de egyöntetű vélemény volt,hogy nem,mert még veszélyesebb,mintha csak így simán kiengedem,ugyanis felmászik rá,de ezek a hálók nem "macskatartásra" lettek gyártva,és simán kiszakadhat a cicus súlya alatt,mitől lepottyanhat.

Figyelj rá,mikor kint van,és nem lesz baja.


Boldog ÚJ Évet!!!

2008. dec. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!


Szerintem csak úgy engedd az erkély közelébe, ha tudsz figyelni rá. Való igaz, h addig nincs gond, míg nem lát számára izgató dolgot.

Az én cicám a 7. emeletről esett így ki, valószínüleg egy madár miatt. De túlélte, szerencsére...

Na azóta nem ment még a párkány közelébe!

Mindenesetre vigyázz nagyon rá!

Boldog cicás éveket!

2008. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az én cicám 5hónapos tegnap ugrot kiaz erkéylről..és csúnyán meg sérült az álla meg egy foga kiis tört.. holnapis viszük dokihoz

h hoza nkei rendbeen. az biztos h töbet nem engedem kii

2009. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!