Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet macskának megtaní...

Hogyan lehet macskának megtanítani, hogy ne ugorjon föl az asztalra, konyhapultra?

Figyelt kérdés
Két macskánk közül az egyik csak két hónapja van nálunk, ezelőtt csak lakásban élt, most kint is bent is, nem kölyök már, és felugrál meg lop.
2010. szept. 30. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
az enyém is ezt csinálja. hiába kap ki, akkor is. semmit sem lehet előhagyni. akkor is lop ha én is ott ülök. ez szokás kérdése. sajnos nem a kezdetetktől tiltottam neki, már nem várhatom el, hogy megtanulja. de próálkozz elfenekeléssel. hátha bejön. nálunk nem, de nem egyformák a cicák sem, ahogy az emberek.
2010. szept. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az asztalra csapás segített, amikor épp a "bűntényt" követte el:) szegény nagyon megijedt, de azóta az asztal felé se néz, és nem is lopkod:)(és inkább az asztalra csapok, mint a cicára:S)
2010. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

szia! sajnos nehéz eset, nekem 3 cicám van, mindegyik más jellem.az öreg életében egyszer sem ugrott föl asztalra, a középső a konyhapultról sunyin lop, a legkisebb a konyhaasztalon üldegél és nézegelődik. a taps és a határozott "nem szabad" abban pillanatban, mikor kimondom beválik,de , ha elfordulok, már megint az asztalon ül:))

a lopósom is tudja, hogy nem szabad, de újra, ,meg újra

megpróbálja. a múltkor a fagyasztott kacsát ölelgette,mikor beléptem a konyhába:))

szóval a cicák elég nevelhetetlenek.

üdv-cicás

2010. szept. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"az enyém is ezt csinálja. hiába kap ki, akkor is. semmit sem lehet előhagyni. akkor is lop ha én is ott ülök"


Ez két külön dolog. A mi macskánk szabadon járhat a konyhaasztalon, de ha kaja van rajta, nem nyúl hozzá. Kiskorában szigorú büntetéssel szoktattuk le a lopásról, és azzal, hogy ha nem lopott, hanem kért a kajából, mindig kapott kóstolót, annyit, amennyit kívánt.

2010. szept. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ideig-óráig ráveheted, hogy ne menjen fel az asztalra. De, ha nem vagy otthon úgy is felmegy.

Az enyém is feljön és lop is. Illetve átszoktattam egy másik "tiltott" helyre.

Azt csináltam, hogy vettem egy egyszerű virágtartóállványt ott "felejtettem" kaját. És ő már onnan lop és oda mászik fel.

Az az alapvető probléma, hogy ha pl. okítasz egy kutyát az az okos kis szemeivel figyel és lesi a szavadat, szinte mosolyog.

A macska esetleg rád szán néhány percet aztán elmegy, miközben te még beszélnél hozzá

2010. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a második hozzászólóval. Valóban ez a legjobb módszer szerintem is. Csak el kell kapni a pillanatot, amikor épp "bűntényt" követ el:).
2010. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok otthon, a macska ki van zárva. (van neki egy fedett, szélvédett hely, konkrétan a kazánház, ahol aludni szokott)
2010. szept. 30. 09:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam, hogy úgy lehet tanítani rá, hogy ne kösse össze Veled. Mármint ne tudja, hogy Te büntetted meg.

Pl. állítólag ha lespricceled ilyenkor vizipisztollyal, akkor az asztallal köti össze a rossz tapasztalatot és nem Veled.


Én nem próbáltam ki, mert nálunk a cica valamiért megérti, ha azt mondom neki, hogy nem! és leáll azzal amit épp csinál.

2010. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Hihi.ez ismerős!Nagymamámnál is mindig felmásznak az azstalra,konyapultra,főleg ha húst szel épp nagymuterom...,hiába hesegeti el őket,annyira kis pimaszok,hogy visszamerészkednek mindig:D az a véleményem hogy nem lehet őket leszoktatni erről,kár a fáradtságért:S
2010. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Már hogyne lehetne leszoktatni. Csak kis korban kell csinálni, és brutálisan.

Nem azt tanulta meg, hogy az asztalra nem szabad felmászni, mert azt nem tiltom, hanem azt, hogy a más tányérja, tálcája tabu. (Az is igaz viszont, hogy ezen, meg a tapéta b*sztatásán túl minden meg van neki engedve, még a wc papír miszlikbe aprítása is, tehát igazán nem mondhatja, hogy el lenne nyomva.)

2010. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!