Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg én vagyok a rossz, ha...

Tényleg én vagyok a rossz, ha kiengedem a macskámat?

Figyelt kérdés
Kiskorában kinti volt, mikor elhoztam lett benti. Azóta folyamatos szélmalomharcot vívok vele. Állandóan ordít (nem, nem nyávog, hanem torka szakadtából ordít) hogy ki akar menni. Volt orvosnál, semmi baja. Hoztam be neki füvet rágni, az sem kellet neki, úgyhogy nem azért akar kimenni. Állandóan fénysebességgel kell ki-bemenni az ajtókon, nehogy kisurranjon. Én már komolyan mondom, nem bírom ezt idegekkel. Tudom hogy kint húszmillió baj érheti, és közben az élővilágot is pusztítja. De most tényleg arra vagyok kárhoztatva, hogy 15-18 évig eltűrjem ezt, csak azért, mert akartam egy nyamvadt macskát?

2022. nov. 27. 12:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az a kiskora? A miénk az első 3 hónapot kimászkálós módban töltötte az anyjával, aztán elválasztás után lakás. Azóta a lépcsőházba is csak néha van mersze kimenni hiába hívogatom, amikor bevállalja akkor meg lopakodós futás a földszintre, kis körülszaglászás majd lopakodós futás vissza. Amint átért a lakásajtón lelassít és büszkén kihúzza magát.
2022. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell ennyire félteni. Egészen kicsi korom óta voltak macskáim, eleinte csak kinti, most pedig olyan, hogy benti-kinti. Estére mindig bent van hogy ne fázzon, napközben jó időben többnyire kint, a téli hónapokban ő is inkább bejön. Egyikük sem azért halt meg, mert elütötték volna, elvitték volna stb. Veleszületett betegség, idős kor, és volt egy aki vírust kapott el, amit valószínűleg kintről. De egy macskának hagyni kell hadd menjen és fedezze fel a világot, mert depressziós lesz ha bezárod.
2022. nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%

Akkor engedd ki. A kockázatok ismeretében ez a te döntésed.

De ne mondd, hogy "nyamvadt macska", mert a TE macskád, TE akartad, TE vállaltál felelősséget érte!

2022. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
A kertet meg lehet csinálni macskabiztosra, kerítésre görgőt vagy hálót szerelni nem opció?
2022. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
36%
#2 vagyok: Jó lenne ha nem csak lepontoznátok, hanem cáfolnátok valamit :D Zárogassátok csak be nyugodtak, hízlaljátok, tegyétek teljesen életképtelenné a macskát, gratulálok! Állatkínzás egy olyan kíváncsi állatnak bent lenni egész nap, mint egy macska.
2022. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk lassan 4 éve benti-kinti macska és nincs semmi baja.
2022. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagy szar ember, ha kiengeded. De meg kene probalni telken belul tartani. Akar ugy, hogy levalasztani a kertbol egy reszt, amit mavskabiztossa teszel, mert nyilvan tul nagy teruleten, ahol meg fak is vannak a kerites kozeleben, lehetetlen macskabiztos keritest epiteni. De le lehet valasztani egy reszt pl.


Ha csak ugy mehet a vakvilagba es tud koborolni, akkor nem fog 15 evig fajni erte a fejed, nyugi, mert kinti macska fogyoeszkoz.

2022. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%

Környéktől is függ, hogy milyen baj érheti. Itt a lakó-pihenő övezetünk egy macskaparadicsom, kutya- és macskakedvelő emberek lakják, szomszéd macskák átjárogatnak egymáshoz, és az utcán sincs veszély, lassan mennek az autók. Messze van a főút.

A ti környéketek mennyire biztonságos?

2022. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
52%

De, szar ember, konstans életveszélybe helyezi a háziállatát.

Hozzám egy fél farkú macska jár át enni. Pár hónapja még meg volt a farka, gondolom egy kutya megfogta és csak így tudott szabadulni. Ilyen veszélyeknek kitenni állatkínzás konkrétan. El sem tudom képzelni milyen szörnyűségeket élhetett át az az állat. Sajnos vad, nem lehet megfogni.


De napi szinten látni elütött macskákat az utak mellett, vagy csak ha felmész a netre. Rengeteg poszt született már kutyás csoportokban arról, hogy 5 évig nem volt gond, aztàn most megfogta a kutya a szomszéd macskáját és mi legyen. Rengeteg mérget raknak ki különböző elmeháborodott emberek. Ha egy szomszéd megunja, hogy átjár és összeszarja az udvart, akkor elássa, erre is volt már nem egy példa.


De oké, nyilván jó lesz neki meghalni. Micsoda szabad élet.

2022. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%

5 Boven cafolja az a tobb millio lakasban tartott macska, amelyik nem bog egesz nap az ablakban, hogy ki akarna menni. Az enyem csak pici koraban ment ki az ablakon parszor, mikor korfolyosos lakasban laktunk, de nyilvan egy kolyokmacska egy orakon at nyitott ablakon kimegy elobb-utobb.

Mar nem akar kiszokni sehova, semmi baja nincs a lakasban, egyedul is el tudja magat foglalni a jatekaival es en is foglakozom vele. Az ablak elott maximum aludni szokott, azt is inkabb nyaron, ha odasut a nap, egyebkent magasrol tesz ra, mi folyik az ablakon tul.

Vannak kivancsibb macskak, le kell kotni a figyelmuket, jatszani kell veluk, erdekesse tenni a lakast, ivartalanitani oket, nem csak hazavinni, elengedni aztan neha megetetni.

2022. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!