Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek még ha bő fél éve...

Mit tehetek még ha bő fél éve folyamatosan erősen náthás tüneteket mutat a macskánk?

Figyelt kérdés

Nem ivartalanított 3 éves kandúr, kerti tartásban, esténként garázsban "melegedő" macskám idén tavasszal náthás lett. Más tünet nem volt, csak tüsszögött, látható volt az orrváladék, kicsit gyulladtabb volt a szeme. Elvittem állatorvoshoz, szájon át adandó antibiotikumot javasolt. Ezt megkapta, mintha kicsit javult volna, de teljesen nem szűntek meg a tünetek. Nyáron lefogyott, légzési hangja lett (de érezhetően az orra miatt), enni is alig tudott az orrváladéktól. Újra elvittük állatorvoshoz, aki injekcióban antibiotikum írt elő. A kúra lejártával csökkentek a tünetek, de teljesen nem múltak el. Az orvos szerint láz nem volt, sovány, de alapból tűrhető állapotban volt a cica, leszámítva az orrváladékát, amit tényleg 5 percenként ürít egy nagy tüsszentéssel. Azóta újra felerősödtek a tünetek, lassan ott tartok, hogy naponta felmosom a teraszunkat fertőtlenítős vízzel, mert látható nyomokat hagy tüsszentések után, légzési hangja van, olyan, mint akinek az orra tele van takonnyal. Azóta amúgy szépen meghízott. Gilisztahajtót is kap rendszeresen. Újra visszaviszem az orvoshoz, de telefonban jelezte, megint csak ugyanazt az antibiotikumot tudja adni... ami eddig nem igazán bizonyult hatásosnak. A cica betegségét nem nevezte meg eddig.

Tanácsotokat szeretném kérni, mi lehet a baja a cicának a tünetek alapján?


2022. nov. 27. 19:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Macskanátha, ami egy fertőző vírusos betegség. Kezelés nélkül halálos kimenetelű. Keress fel egy normális állatorvost és ne tartsd kint a macskát, mert a kóborok vissza fogják fertőzni.
2022. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Már az első pár sor után macskanáthára gondoltam, a végére szinte biztos lettem benne, ez a baja. Vidd el másik állatorvoshoz.
2022. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos az utcánkban van néhány önkéntes, akik minden kóbor macskát megetetnek, ide szoktatják őket, de minimális egészségügyi ellátást sem nyújtanak feléjük. Mindig kint élt a család macskája, azért is, mert egerészés okán is tartjuk (szinte az összes szomszédunkban van baromfi, sőt, más háziállat is, így a rágcsálók a mi kertünket sem kerülik el.)

Ha szeretném, sem tarthatnám bent, van olyan családtagom, aki ezt nem támogatná, amit tiszteletben kell tartani. Mivel a garázsban van a "kazánházunk", így meleg fűtéscsövek mellett nem fázik télen sem.

Azt mondod, kinti tartás mellett ez mindenképp bekövetkezik? Azért látok kinti tartásban macskákat, akik nem betegek, pedig fele ennyit nem foglalkozik velük a gazdája.

Emberre veszélyes lehet az orrváladékuk? Főleg gyerekekre értem? (ez még érdekel)

2022. nov. 27. 19:44
 4/45 anonim ***** válasza:
86%

Vicces, hogy nem számít, hogy a macska egy halálos betegséget kap el, meg fél éve szenved, de a gyerekre veszélyes-e... édes istenem...

Nem. Ez macskák között fertőz. Oltással megelőzhető lett volna.

Értelmes ember nem tartja kint a macskát, és főleg nem ivarosan. Bírálod az önkénteseket, akik a saját szabadidejükben gondoskodnak kinti macskákról, amik nem is az övék, te meg kb azért vagy felelős, hogy az utcára születik a szaporulat :) Szállj magadba kicsit, kérdező, mert piszkosul fordítva ülsz a lovon.

2022. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Abban igazad van, hogy a macskám jó pár alomért felelős lehet a környéken. Viszont nem véletlenül felénk pályázatokkal csak a nőstény macsekok ivartalanítását támogatják, a kutyám nőstény, ivartalanított. Ez is egy megoldás. Szerintem érted, mire gondolok.

Önkéntesek... Nem azok. Unatkozó nénik, akik kivágják az út szélére a húsnyesedéket, ami maradt az ebédkészítésből stb. és ott gyülekeznek a kóbor macskák, akik semmilyen ellátást ezen kívül nem kapnak. Ismerek valódi önkénteseket, azok begyűjtik, kezelik a kóbor macskákat.


Tudod, van ismerősöm, akinek kb 30 hetes magzatja halt meg méhen belül toxoplazmózisban... Ha egy gyerek élete neked nem ér többet, mint egy macskáé, akkor szerintem te ülsz nagyon fordítva a lovon! Tudom, hogy ez más kórokozó, de igenis érdekelhet, hogy a folyamatosan ürülő orrváladék árthat-e a saját gyerekeimnek, vagy akár a szomszédban lakó kismamának.

Szerintem szállja magadba te is, kedves válaszoló, aki azt hiszed, a macskák körül forog a világ. Sosem bántanék állatot, de azért ne helyezzük már az emberek fölé. Ha meg úgy gondolod, fölöttünk állnak, akkor gyerünk, áldozd az összes pénzed, házad, mindened a megmentésükért. Különben nem vagy hiteles a szememben!

2022. nov. 27. 20:05
 6/45 anonim ***** válasza:
81%

A macskádért ugyanúgy felelősséget vállaltál, mikor befogadtad. Nem volt kötelező. Szóval ja, ha nem érdekel a macskád sorsa, minek van? Add örökbe, más törődne vele, már ha túléli egyáltalán a betegséget.

Amúgy meg mit kell pályázat ivartalanításra? Egyszeri költség kb 10.000 huf. Ez akkor kifogás. Ráadásul rengeteg betegség párzással terjed a legjobban, meg a párzás miatti kandúr-verekdésekkel.

És de, a nénik önkéntesek. Nincs mindenkinek pénze begyűjteni és kezelni a cicákat. Nagy az arcod ahhoz képest, hogy te gyakorlatilag nem látod el a beteg állatodat, ami a büntető törvénykönyv szerint állatkínzás; illetve szabályt is szegsz azzal, hogy hagyod a macskádat a portádon kívül császkálni.

"Sosem bántanék állatot", épp azt teszed azzal, hogy így tartod a macskádat :) És még normális orvosi kezelést sem adsz neki meg módot sem a tisztességes életre. El tudom képzelni, hogy aki ennyire fillérb-zó, hogy még ivartalanítani se képes, gondolom maradékkal eteti a macskát meg a lidl-ös táppal.

Egyébként köszi az ötletet, három mentetett cicám van, két mentett nyuszim, egy mentett kutyám és havi szinten adakozok állatmentő szervezeteknek. Ja, meg én ellátom az állatokat, amikért felelősséget vállaltam.

Keress megfelelő gazdát a macskádnak és lehetőleg soha többé ne vállalj állatot. Mondanám, hogy légyszi, a közjó érdekében ne is örökítsd tovább a genetikai állományodat, de ez már késő.

2022. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Te beteg vagy, kedves válaszoló, a sok macskádtól biztosan az agyadra menta toxoplazmózis, normális gondolkodással nem írsz le ennyi butaságot, főleg, ha értő mód elolvasod az összes válaszomat.


Kérlek jelents fel állatkínzásért, jót röhögnének rajtad!

2022. nov. 27. 20:20
 8/45 anonim ***** válasza:
75%

Micsoda oxfordi érvelés. Ha nincs ész érve valakinek, egyből csak vagdalkozik.

Add le a macskádat egy menhelyen, legyél szíves. Ne várd meg, míg kínok között elpusztul egy bokor alatt, mint egy kóbor. Köszi.

2022. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%

3.§ 4.:

állatkínzás: az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása, vagy olyan hatást eredményező beavatkozás, bánásmód, valamint szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást okozhat, továbbá az öröklődő betegségben szenvedő - nem kísérleti célra szánt - állategyed tenyésztése, szaporítása;

[link]

2022. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Az "önkénteseken" még mindig nevetek. Járdára kivágott konyhai szemét, koszos tányérokban, amit végignyalogat az összes arra járó macska. Az nem fertőzőforrás, áh cseppet sem! Meg az sem MushCat, hanem gyakran nyers hús, vagy mindenféle romlott étel! De hát ők áldozatot hoznak... Úgy, hogy életükben nem látták el a macskákat, nincs bolhanyakörvük, nem kapnak féregirtót és ha a szemük sem látszik ki, akkor sem viszik őket állatorvoshoz.

Basszus, én elvittem, nem is egyszer! Arról, hogy a kezelés nem működött és nem tanácsolt mást, arról is én tehetek?

Aztán arról is lehet vitatkozni, hogy a macska valójában hová való... A szabadba, ahol normális életet él, vagy bezárni egy lakásba, kiherélni szerencsétlent és egész nap simogatni. Megértem, sokaknak ez társ és gyerekpótlék...

2022. nov. 27. 20:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!