Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalom hasznalata? Kinek...

Macskaalom hasznalata? Kinek mi valt be?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elso cicam tartom.

Fedett wc-t vettem neki, beleontok 5 kg almot azt mennyi ido utan csereljem ki? Ti hogyan csinaljatok?

Sparban es dm-ben vettem neki almot, de nem csomosodik es budos is.

Kinek mi valt be? Koszonom szepen



2022. nov. 29. 22:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%

Normál esetben így néz ki a macskaalom takarítás:

1 - reggel és este kiszeded belőle az összecsomósodott pisit és a kakit.

2 - álom típustól függően, de legalább hetente 1 alkalommal kiöntöd az egészet, kimosod a tálat és utána, ha megszáradt, beleöntöd a tiszta új almot.


Az olcsóbb almok, mint pl amiket te is vettél, jellemzően pont azért olcsóbbak, mert nem hozzák azt a minőséget, amit illene. Nem csomósodnak, és jellemzően még akkor is borzasztó a szaguk, amikor a cica bele sem ment még.

Pénztárca függő azért ez is. Nálunk két típus vált be. Az egyik a Tigerino nuggies gyapjú illatú, a másik pedig a különféle szilikát almok. Most az előbbit használjuk, mert fiú cica mellett a szilikát nem volt gazdaságos. De egyébként ha anyagilag belefér, inkább a szilikátot ajánlom.

2022. nov. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég tárgyaltuk ki egy másik kérdés alatt, hogy kinek milyen fajta alom jött be. Szerintem azt a kérdést is keresd meg, hasznos lehet.
2022. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként a dm-es "csomósodó" alom tényleg nem csomósodik.

A sparban nem tudom milyet vettél, de amit mi veszünk ott, sajátmárkás almot az nagyon jól összeáll egy csomóba.

2022. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Cat's Best Original almot használok, kellemes faforgácsillata van, minden azonnal összeáll benne, az egészet csak havonta egyszer szoktam lecserélni, azt is inkább csak a lelkiismeretem megnyugtatására, mert látszatra teljesen tiszta az egész. A DM-ben is van növényi alapú alom, az nagyon jól csomósodik, csak elég aprószemű, és állandóan tele volt vele az egész lakás.
2022. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell hetente kiönteni. Ha naponta kiszeded belőle a pisit, kakit, akkor bőven elég havonta cserélni az egészet. Én folyamatosan adagolom hozzá a tiszta almot, ahogy fogy. Havi egyszer kiöntöm belőle az egészet és kimosom a tálcákat. Nem kell hetente elmosni, ez nem hörcsög alom! :D


És abszolút nem az ártól függ a minőség. Minden árkategóriában van jobb és rosszabb is. Szerintem teljesen felesleges drága almot venni. Sparosat, aldisat, dm-eset használunk, tökéletesen jó minőségűek.

Inkább a macskakajára érdemes több pénzt költeni, mert abból tényleg nem mindegy, melyiket veszed. :)

2022. nov. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
6%
Szilikonos alom, zárt macska wc-ben. Az összes csomósodó alom egy húgyos massza lesz és kb annyiba kerül összköltségben mint egy szilikonos, ami sokkal tisztább és kulturáltabb megoldás.
2022. nov. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Csomósodó alom. Szépen összeáll kis csomókká, amit könnyedén ki tudsz venni, a tiszta alom pedig bentmarad a tálcában. A szilikonos meg egyéb almokban benne marad a pisi, és bármilyen luxus alom, nagyon büdös lesz, meg hát nem is valami tiszta megoldás.
2022. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%
Aldis tökéletesen csomósodik, megfelelő.
2022. nov. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Aldis szintén bejött, illetve most miért ne alapon kipróbáltuk a Sanicat rózsásat, meglepően jó, nyilván drágább de zooplusson egész jó árban kapni és eddig határozottan tetszik.
2022. nov. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
100%
aldis csomósodó +1 szavazat
2022. nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!