Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnèk tenni,hogy a...

Mit tudnèk tenni,hogy a Macskáim ne ugorjanak,boruljanak,feküdjenek a lábaim elè,amikor èppen lèpni szeretnèk? Hogy tudnám le szoktatni őket,hogy ne vessèk magukat a lábaim elè???

Figyelt kérdés
Van kèt gyönyörű aranyos kis Cicám. Egy 4-Èves lány Cica,ès egy nemsokár 2-èves nagy kandúr Cicám. Az a bajom,hogy mindig a lábaim elè vetik magukat,van hogy szabályosan a lábaim elè ki fekszenek,amikór èppen lèpek. Már párszor vèletlenűl a kis farkincájukra rá lèptem,vagy a kis mancsukra. Majd olyat órdîtottak,hogy nagyon meg ijedtem,nehogy valami bajuk legyen. Mindig attól fèlek,hogy egyszer el botlok belèjűk,ès rájuk esek Isten őrizz valami nagy bajuk is eshet. Vagyok több mint 90-kiló. Fèltem őket nagyon,de soha nem tanulnak! Hiába lèptem már párszor vèletlen a farkukra,nem tanultak belőle. Csakis komoly,èrtelmes választ tanácsot kèrek! A trollkodás ès egyèbb nem èrdekel! Csakis kizárólag èrtelmes hasznos tanácsot választ kèrek! Köszönöm.
2022. dec. 1. 17:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
17%
Fogyjál le 65 kilóra.
2022. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudsz mit csinálni azon kívül, hogy vigyázol. Talán óvatosan arrébtolhatod őket a lábaddal, hátha előbb utóbb rájönnek, hogy tartsanak egy távolságot.
2022. dec. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki macskával vagy egyéb kisállattal él, az megtanul "laposan" járkálni a házban. Eleinte oda kell rá figyelni, aztán begyakorlod, és már ösztönösen úgy jársz. így inkább csak "belerúgsz" abba, ami/aki a lábad elé kerül, minthogy rálépj.

Ami fontos szabály, hogy ha ilyet csinál a macskád, hogy kifejezetten lefekszik a lábad elé, akkor valószínűleg a figyelmedet akarja. Na, ezt semmi esetre sem szabad megadni neki ilyenkor, mert azzal azt igazolod a macskának, hogy ez egy járható út. Ilyenkor ne vedd fel, ne hajolj le hozzá, ne simogasd! Ignoráld, lépd át, menj a dolgodra. Aztán később, ha normálisan közeledik, akkor foglalkozz vele.

Az is megoldás lehet szélsőséges esetben, hogy ha időben látod, hogy eléd fekszik, akkor kizökkentsd valamivel: taps, zaj, egy felkiáltás, amitől megijed kicsit. Ha vagy elég mozgékony, akkor lehajolsz ilyenkor és az arcába fújod a levegőt (garantáltan el fog menni onnan). Újságpapír hirtelen összegyűrését sem szokta szeretni a legtöbb macska. Bántani ne bántsd, mert azzal a köztetek lévő bizalmat is tönkreteszed. De így csak a zavaró hatást fogja társítani az útba heveréshez.

Viszont azt hozzátenném, hogy ha már 2 és 4 évesek a macskáid, akkor gondolom ez a viselkedés nem most kezdődött. Ez esetben nagyon türelmesnek és kitartónak kell lenni, meg következetesnek, mert nehéz lesz velük megértetni, hogy most már ez a viselkedés "nem oké".

2022. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is ilyen volt a macskám, estem is el miatta, de sikerült leszoktatnom erről. Ahogy a #3 írja, ne hajolj le hozzájuk, ne simizd meg őket, ne foglalkozz velük ilyenkor, mert pont ezért szoknak rá erre a viselkedésre. Plusz a félve lépést fokozatosan tedd határozottabb lépéssé. Amíg ennyire óvatosan lépkedsz, addig ők sem fognak hátrálni a lépéseid elől.
2022. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3#-As Válaszîró! Nagyon Szèpen Köszönöm az èpîtő ès jó válaszodat!👍👍👍😏😏😏
2022. dec. 1. 17:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban xD Bár én csak volt tag vagyok, már meghalt a macskám, tisztán emlékszem, hogy az eleinte görcsös odafigyelés, a hármas által írt "lapos" járkálás végül természetessé vált. De hogy addig mennyire utáltam, azt elmondani nem tudom! :'D
2022. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nemtudom, én soha nem simizem őket, nem hajolok oda hozzájuk, amikor mennek előttem, csak ha leülnek vagy lefekszenek valahova, és mégis ezt csinálják. :/ Úgy tűnik, csak az a biztos megoldás, ha óvatosan közlekedsz. Nagyokat lehet így esni.
2022. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Hát az enyém ugyanezt csinálja ő is kandúr 2,5 éves lassan, de nem lehet kizökkenteni tapssal vagy bármivel.😃 pont nem érdekli hogy mit csinálok fején is állhatok. Viszont azt észre vettem mikor enni viszek neki akkor nem csinálja, akkor el van foglalva a kezemben lévő tálkájával. 😃
2022. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*fejen
2022. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél aranyhalat. Macskád van, mit vártál?
2022. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!