Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek miért van ez?

Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
Kint tartom a macskám, minden nap reggel, és késő délután adok neki enni. Viszont ha reggel nincs ott, és nem vár, én akkor is ki szoktam tenni a tápot, hátha majd később megeszi. Viszont ez nem így van. Ha egy ilyen után hazaérek, akkor csak nyávog, és egészen addig nem hajlandó megenni azt, ami a táljában van, amíg bele nem teszek egy minimális mennyiséget a "frissből". Miért lehet ez?
2022. dec. 4. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert macska. Annak idején a kandúrom nem ette meg azt a szem tápot,ami kiesett a táljából.
2022. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de akkor miért éhezteti magát egész nap, amikor ott van neki a táp?
2022. dec. 4. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Mert nem látja. Viccen kívül, nem látnak az orruk elé, nem tudják, hogy ki van téve a kaja. Nálunk is hasonló rendszer van, de mivel keveset eszik nem szoktam ráönteni, csak megcsörgetni a tálat és már eszik is.
2022. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

A frisset szeretik, nem fogja megenni azt, ami már kezd megszáradni.

Egyébként nem "kint tartom a macskát", hanem "etetek egy kóbor macskát". Ez ugyanis nem macskatartás, csak etetés.

2022. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálam csak kölyökkorában volt így, akkor rendszeresen oda kellett tennem a tál elé. :D Viszont úgy gondolom, hogy kifejlett macskaként kizárt, hogy legalább a szagát ne érezze meg, ha már nem látja, hogy én adom oda neki.
2022. dec. 4. 10:54
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 Te nagyon hülye vagy. A mostani kinti hőmérséklet simán frissen tartja az eledelt, mindegy, hogy a hűtőből veszem ki a felbontott konzervet, vagy kint áll a táljában. Semmi köze nincs a kóbor macskákhoz, kézhez van szoktatva, és jól tudja, hogy én vagyok a gazdája. Attól függetlenül, hogy nincs beengedve, ugyanúgy foglalkozok vele minden nap.
2022. dec. 4. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

#6 városival ne állj le veszekedni állattartás témában. Nyilván az nem jó ha a macska ki van dobva, itt ott kap valamit enni, jobb esetben.. illetve mehet bárbova, futkoshat az utcán stb. Sok veszély van benne, viszont a macska kint is tartható biztonságosan, csak egy kicsit fordítani lell rá pénzt.


Azért nem eszi mert minden macskának vannak különféle szokásai. Ha felfrissíted akkor megeszi, vagy lehet elég megrázni, vagy valamit hozzá adni, hogy megegye. Ha éhes akkor úgyis megeszi, csak várni kellene többet. De tudja, hogy “kicseréled”. Nedvest amúgy enyém sem eszi ha hosszabb ideje kint van, ezért adom felezve, harmadolva a tasakot, szárazzal nincs gond.

2022. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 nálam ez pont fordítva működik. A száraz ott van végszükség esetére, de inkább a konzervet szereti.
2022. dec. 4. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!