Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicánk a héten lett 7 hónapos....

Cicánk a héten lett 7 hónapos. Azt olvastam, hogy 6-8 hónapos kor között ajánlott az ivartalanítás. Miénk még nem tüzelt,arra gondoltam érdeklődők az állatorvosnál,hogy mikor lenne ideális. Nálatok tapasztalatok ?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mar akar most is mehet mutetre. Az enyem tuzelt egyszer ivaralanitas elott, de csak veletlen volt, ezt se akartam megvarni, csak igy alakult.

Szerencsetlen macska borzasztoan szenvedett, 1 hetig alig akart enni, uvoltve nyavogott, alig aludt, meg a szomszedok is bekopogtak, hogy mi a fasz van, ugyhogy kemeny volt, nagyon sajnaltam szegenyt. Hala a jo egnek tobbet nem kell atelnie.

2022. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem kutya, ki tudja, ha tüzel egyszer, fog-e még egyszer három héttel később. Mehet most is a műtét.
2022. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi, elso vagyok, azt kihagytam, hogy a cica 9 honapos volt, amikor eloszor tuzelt es utana lett megmutve, amikor elmult neki.
2022. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne várd meg az első tüzelést, nekem nőstény macska csinálta azt, hogy elől be, hátul ki, körbe körbe egész nap visitva ( kertes ház) és látszott, hogy nem bír egyszerűen megmaradni kínjában
2022. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne várd meg az első tüzelést, ha jót akarsz magadnak és a cicának.
2022. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy kandúr meg egy nőstény van, mindkettő ilyen 6-7 hónapos kora körül lett ivartalanítva.

Fontos hogy jó orvoshoz vidd, hiszen nőstényeknél ez mégiscsak egy alhasi műtét, illetve mindenképpen gázzal altasson. Az én dokim utána adott rá egy kis ruhát, az védte a varratokat. Műtét után hagyjd egyedül a boxban, hadd ébredezzen magától. Egy pár óráig még egy kicsit kába lesz, düköngélni fog, de semmi baja nem lesz, rendbe jön. Csak ne rakd fel pl az ágyra, nehogy leszédüljön szegény és megüsse magát.

2022. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Még tüzelés előtt kell. 6 hónapos kortól ajánlott.
2022. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első kettő cicám (nőstények), 6 hónaposan lettek, harmadik olyan 7-8 lehetett már (benne már voltak cicák ☹️), a kandúr, szinten befogadott ő olyan 2 évesen került ide, azt akkor.
2022. dec. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a 2 kandúr cicámat már 5 hónaposan elvittem, még csak véletlenül se kezdjen jelölgetni. Meg se érezték... a nőstény cicánál halogattam, féltettem, hát kb 2 hónapig bírtuk. Brutál szenvedett szegény, és mi is, azóta egy álom. 11 hónaposan vittük el végül, de én nőstényt már 7-8 hónaposan vinném, hülye voltam h ennyit vártam.
2022. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugdjas vagyok 15 évig dolgoztam az USA-ban, csak macskákkal foglalkoztunk, nálunk születtek a cicók, mi neveltük fel őket, amig gazdára találtak. Ott könnyebb adoptálni őket, szerető gazdiknak. Nagyon

furcsa hogy itt Mo-on az ivartalanitásról eltérő vélemények vannak, a

gazdik ugy gondolkoznak, mintha a XIX. században élnének. A kiscicákat minden nap mérni kell,mikor elérik az 1 kg sulyt, mennek ivartalanitásra. Utána még 1 napra ott maradhatnak, ellenőrzés alatt,majd spuri haza, ugri bugri. Probléma nincs, előtte megnézik a szivecskéjüket.Itt Mo-on régimódi divat amit müvelnek az állatorvosok, nincs tapasztalatuk, pedig egy orvosnak haladni kell a korral.Lehet, hogy könnyebb egy mütét 6-7 hónapos cicán, igy is jó pénzt kérnek.

2023. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!