Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vakarja magát így a...

Miért vakarja magát így a macskám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 3 éves lány cicám, ivartalanított, benti macska. Nem jár ki és nem is érintkezik olyan állatokkal, melyek kint jártak. Egy héttel ezelőtt nagyon csúnyán elkaparta a fülét. Itthon leápoltam neki, azóta már szinte begyógyult. Egyszer-kétszer vakarta már úgy a fülét, hogy közben nyávogott, de sosem sebesre. Sőt, akkoriban orvos is megnézte, azt mondta, teljesen tiszta belülről. Volt már fülatkás macskánk, felismerem milyen (ez nem jelenti azt, hogy szakértőnek/orvosnak gondolom magam, csak felismerem), és most is teljesen tisztának tűnik. Valamint ezúttal morgott, amikor odamentem hozzá, hogy megnézzem. Nem látszott bolhásnak (és nem is kerülhetett bolha a lakásba), de a biztonság kedvéért kapott cseppet. Emellett éppen az incidens előtt kb. egy héttel kapott más fajta tápot, szóval pár napja már azt is visszacseréltem a régire, hátha allergiáról lenne szó (megnéztem a táp összetevőit, de nem volt benne más adalékanyag, a biztonság kedvéért mégis visszacseréltem). Azonban a mai nap folyamán megint csúnyán kezdte vakarni. Mikor odamentem hozzá, abbahagyta, azóta megint semmi baja. Felhívtam az állatorvost, de sajnos csak a hét második felére kaptunk időpontot. Addig viszont nem tudom, mit tehetnék, ha esetleg újra elkezdi vakarni magát. A doki azt mondta, addig vegyek neki egy gallért, ha szükséges. Jó lenne tudni, mi lehet ez. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Egészséges, sima házi cica, eddig semmi baja nem volt soha. Nem került új dolog vagy állat a lakásba. Egy barátom azt mondta, lehet, szimplán csak “butus”.

Lehetséges, hogy mégis allergia lenne, csak kell neki még pár nap?

(Kérlek kíméljetek meg az “ezt csak orvos tudja megmondani, vidd el dokihoz” megjegyzésektől. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy járt-e már valaki hasonlóan. Lehet-e szó arról, hogy valójában tényleg semmi baja, és csak én reagálom túl.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. dec. 12. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Cicám volt kezelve atkával, egy darabig jó volt, utána megint véresre vakarta magát. Visszamentünk, azt mondták nincs atka. Bűzmirigyet nyomtak ki, megint jó volt egy darabig. Most megint vakarózik, idén már nem jutunk el a dokihoz.
2022. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom, remélem hamar jobban lesz szegény. Én még annyi tanácsot kaptam ismerősöktől, hogy ebben az időszakban kiszáradhat a bőre, de ez ellen nem tudok mit tenni sajnos. Félek, hogy egy fürdő csak rontaná a dolgot :(
2022. dec. 13. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!