Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinaljak ezzel a macskaval?

Mit csinaljak ezzel a macskaval?

Figyelt kérdés

1.5 honapja ideiglenesen befogadtam egy macskat amit az utcan talaltam legyengulve, betegen.

Ne nevessetek ki de engem nagyon megviselt az elozo macskam halala igy csak sajnalatbol fogadtam be ideiglenesen….. idovel megszerettem es ugy voltam vele hogy megtartom ha az utcai elet utan “be tud illeszkedni” egy lakasba.

Az almot megmutattam neki, szepen kakal bele.

A problemak ezek: az uj kanapet szerkaemolta mindenhol, azon hegyezi a kormet pedig vettem neki egy kaparooszlopot…. Tobbszor odatettem, en is megkapargattam de nem szokott ra teljesen …. Ezt is kaparja meg azt is.

Az asztalon nem hagyok semmi kajat, de felmegy.

Egesz nap nyavog, nem tudom mi baja, de mivel en laptopon dolgozom igy nem tudok egesz nap jatszani vele….

A nappalibol kizartam a kanape miatt, (van kint jateka hogy legoglalja magat)ha en ott vagyok, ot pedig kizarom a szomszedos helyisegbe megallas nelkul bőg es kaparja az ajtot(a nappaliet)

Reggel mar 5 orstol sir az ajto elott, kimegyek megetetni (van kint mindig szaraz tap) de folytatja, nem hagyja abba……a parom van hogy hajnali 2-kor er haza, es ha a macska nyavog ot orakor mindenkit felzavar.

Kandur macska, jelolni is szokott.

Mit tegyek vele? Nagyon szeretnem ha vegleg igy maradna de azert az eleg gaz hogy nem lehet tole aludni.



2022. dec. 21. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ivartalanitas

2. Kaparofa helyett vegyel neki foldre teritheto kaparot, nekunk ilyen karton kaparo van, parezer forint allatboltban. A kaparofat soha nem hasznalta, de nezd meg, milyen pozicioban kapar a tied, mert a mienk a kanapet is rendesen negykezlab kaparta felul, tehat nem a padlorol a szelet feltamaszkodva. Miota megvan a karton, azota nem a kanapet kaparja. Ha a tied ket labon, nyujtozkodva kapar, lehet kicsi neki a kaparofa.

2022. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Ket labon, nyujtozkodva kapar, de ez az oszlop 110 cm, kb 90cm-ig er fel
2022. dec. 21. 10:27
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Ha ez téged megőrít akkor nem tudod mire vállalkozták :D macska. Ilyenek a macskák
2022. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Ja, egyebkent a legtobb macska nem eppen egy kisangyal. Ma en is arra keltem fel, hogy ugy ugralt at rajtam az agyban, hogy a karomra erkezett es most harom veres csik van a karomon🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Neha attol felek, hogy elobb-utobb a szemgolyomba ugrik majd bele, amikor epp ezt a reggeli orult ossze-vissza ugralast tolja.

De a legtobb esetben velunk alszik az agyban full nyugalomban. Van amikor elobb ebred, mint mi, gondolom felkel neha valami zajra vagy mi ugy mozgunk alvas kozben, amire azt hiszi, hogy ebreszto van, de 80%-ban akkor kel fel, amikor mi.

Ezeket el kell viselni, altalanossagban tobb a pozitivum egy atlag macska tartasaban is, mint a negativum.

2022. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A többiek leírták, de én még annyit hozzá tennék hogy a nappaliba szerintem engedd be ha ott vagy és akkor nem fog sírni meg kaparni az ajtót. Így ha hallod hogy kaparná a kanapét csak simán rá tudsz szólni (lehet az elején idegesítő lesz és 10x kell rászólj de úgyis megunja majd) Természetes hogy ott akar lenni ahol te :D
2022. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Az asztalra fel is fog menni, ez ilyen. Annyit elerhetsz nala, hogy a jelenletedben ne menjen fel, kovetkezetesnek kell ehhez lenni, mindig, minden alkalommal le kell zavarni az asztalrol, ha meglatod. Kiabalj ra es tapsolj pl, azt nem szeretik. De ha nem vagy ott, szarni fog bele :D


A karmat lehet vagni (de persze tilos tul rovidre), ezen kivul ivartalanitas, ami alap, benti macska eseteben.


Kajat nyilvan nem hagyunk elol, soha, semmilyen korulmenyek kozott, ez is alap. Kiveve, ha azt akarod, hogy megegye.


Ha kizarod allandoan az eletteretekbol, nyilvan nem fogja magat jol erezni egyedul a folyoson, mikozben tudja, hogy otthon vagytok. :(


Gondold at, akarsz-e macskat, mert igen, maceras, foleg egy uj cica erkezese a megszokott eletetekbe, neki is be kell illeszkednie, meg kell tanulnia a rendet.

Lefekves elott lezerezz vele 30 percet, azzal jol kifarasztod, neked meg se kell mozdulnod ehhez, lehet az agybol is csinalni 🤣

2022. dec. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kanapét takard le, illetve lehet kapni a kanapé oldalára rögzíthető kaparót.

Valószínűleg az adott kaparóoszlop nem tetszik neki, nálunk is a kárpitoságy szélét kapta szét eleinte, míg rá nem jöttünk, hogy szeret vízszintesen is kaparni, azóta a kaparódeszka minden bútorról leszoktatta. :)

Emellett benti cicának speciális karomvágóval vágni kell a körmét 3-4 hetente, mert bármennyi kaparót is veszel neki, nem fogja tudni eléggé lekoptatni.


A szobából kizárást én nem erőltetném, a nyávogás nagyrészét megoldaná.

Az asztalról lezavarás legyen következetes, bevethetsz olyan prakikákat is, mint mondjuk az alufólia az asztal szélén, hátha beválik.

De ne legyenek illúzióid. :D Nálunk udvariasak a macskák, soha de soha nem mennek az asztalra, mert tudják, hogy nem szabad. Ám ha elmegyünk nyaralni és anyám vigyáz rájuk, akkor ott vannak a nyomaik a konyhapulton (vagy levertek mindent), és az asztalon fekve fogadják őt...


És ivartalanítás mihamarabb!

2022. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Ivartalanítani alap lenne. Akkor nem lenne ennyire elviselhetetlen. A viselkedése kapcsán több tanácsot nem adnék addig, amíg ez nincs meg és nem ürülnek ki a hormonok, mert sok változást hozhat önmagában ennyi is.

A kaparászásra írtak előttem jó tippeket, annyit tennék hozzá, hogy ha biztosítva van neki már kaparófelület, és használja, de itt is, ott is kapar, akkor lehet kapni bútorra rögzíthető "kaparásgátlót". Házilag is megvalósítható: kvázi egy vékony plexilap, amit felragasztasz a kanapé oldalára, így nem tudja kaparni. Szőnyeggel is működik. Gyakorlatilag megszokja, hogy azt nem érdemes kaparni, aztán ha leszeded, jó eséllyel nem tér már vissza rá.

2022. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!