Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen feltételei vannak...

Milyen feltételei vannak annak, hogy áthozhassak egy macskát a határon?

Figyelt kérdés

Egy rokonom Romániában él (tehát Unión belüli mozgásról van szó). Van egy macskája, akit nagyon megszerettem, és szívesen oda is adná.


Falusi macskáról van szó, úgy is van tartva - chip, oltás nincs. Ezeket természetesen azonnal intézni fogom, ha megérkezik.


Ha jól tudom, szükséges az állatorvos által kiállított útlevél és oltási könyv. Ezt muszáj ott kint elvégezni (költségeket állom), vagy van rá lehetőség, hogy utólagosan intézzem ezeket? Szívesebben csináltatnám ezeket itt, az általam ismert állatklinikán.


2022. dec. 21. 10:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Már az utazáshoz kell az állatnak útlevél, amihez elengedhetetlen a chip és az oltás. Sőt, nem mindegy az sem, mennyi idő telt el a veszettség elleni oltás óta.

Szóval nem tudod ezeket már Magyarországon pótolni, már ott Romániában meg kell legyen ahhoz, hogy beléphessen egy másik országba.

2022. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

"Ezeket természetesen azonnal intézni fogom, ha megérkezik."


Utazás előtt kell minden, 100ezres tétel lesz mire mindent kifizetsz.

2022. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Van annyim félretéve, direkt a cica számára
2022. dec. 21. 10:47
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már csak idő kérdése, hajrá. Kint elintézi rokonod és hozhatod.
2022. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
23%

Jó nagy lehúzás mit ne mondjak :D

Bezzeg ha disznókat vagy birkákat hoznak át élőállatba..


Hihetetlen :D :D :D

2022. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Hoztam már át macskát, csendben ült, észre sem vették, a kocsi is nagyon tele volt. Szerencsém volt.

Viszont chip, útlevél és 1 évnél nem régebbi, veszettség elleni oltás kell, ami 21 nappal a beadás után lesz érvényes.

2022. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz 100.000-res tétel, tavaly útlevél oltás 20-30 ezer körül volt, nem tudom pontosan, mert más miatt is mentünk épp a dokihoz.
2022. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván be lehet próbálni, aztán vagy siker, vagy megcsesznek.
2022. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:10

EU-n belül is van minden élő állat határátlépésére állategészségügyi előírás

2022. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
7%

Próbáld be áthozni, ha lebuksz, akkor meg közöld be, hogy most találtad, viszont befogadnád, és majd utólag beküldöd a papirokat pótlásként.


Szerintem lehet ilyet is.

2022. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!