Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák ivartalanítása...

A macskák ivartalanítása hogyan zajlik? Altatásban és mennyire nagy beavatkozás? Ha hazahoztam utána lábadozni fog és ápolnom kell?

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad meg, hogy fiú vagy lány. Mindkettőnél altatásban végzik, a kandúr pár perc alatt készen van, és a legtöbb cica másnap már jól van, alig látszik rajta a beavatkozás. A lány cicáknál kb. fél óra a műtét, és mivel hasi vágás van, kb. egy hét a gyógyulás. Igen, mindkettőre vigyázni kell a műtét után, az altatásból való ébredésnél is figyelni kell rá, mert furcsa dolgokat tudnak produkálni, amíg kimegy az altató hatása. A lány cicának meleg, nyugodt helyet kell csinálni, etetgetni, itatni, amíg teljesen fel nem gyógyul. Szóval szeretetből kell végigcsinálni az egész tortúrát, és akkor minden rendben van.
2010. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy nöstény vagy kandur.

A nöstényeknél a petefészkeket veszik ki, mert különben állandóantüzelne, ha csak lekötnék. Nálunk a mütét után egy napig bennt kellett tartani öket, de mire elmúlt az altató hatása, már alig vették észre, hogy történt velük valami, ket nap múlva már ugyanúgy viselkedtek, mint elötte.

A kandúroknál még egyszerübb, ott ugyanis csak a heréket szedik ki, maga a mütét csak 10-15 perc. Amikor altató hatása elmúlt pár óra múlva már rendesen viselkedtek.


A macskák sokkal gyorsabban átvészelik a mütétet, és nem lesznek annyira elesettek, mint egy ember.


Eddig összesen 4 nöstény és kandúrcicánkat ivartalanitották.

2010. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nőstény
2010. okt. 1. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy kandur cicát vittem el ivartalanítani.Altatásba csinálták.Elsőnek betették egy ketrecbe, majd beadták neki az injekciót(altatót).

Amikor megnyugodott, s elaludt, akkor kiszedték a ketrecből, s hátára fektették.LEborotválták neki amennyire lehetett ott, s szépen egy szikével megvágták a heréit, majd kiszedték, amit csak volt, majd elkötötték neki.A heréket szépen körbe kenték fertőtlenítővel.Arra nem emlékszem, hogy be lett volna varva, mert tényleg csak ilyen kicsi vágást ejtett az orvos.

Később a macska felébredt, bágyadtan nyávogott, s vagy fél óra múlva már kóvályogva járt.Vigyázni kellett, hogy ne nagyon ugráljon, de nem is volt kedve ugrálni, szegény nagyon olyan betojt járásba mászkált,tudom, nem szép, de megmosolyogtuk.Folyamatosan nyalta magát.Később enni is elkezdett, ugyanis altatás elött nem volt szabad kaját adni neki, ugyanis rosszul lett volna utána.Ápolni nem kell, csak figyelni kell rá, ugyanis nagyon gyorsan gyógyul szerencsére.Másnap már nem volt semmi baja.

2010. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aktuális kérdés én tegnap elött isvartalantattam a lány cicámat.A mütét maga egy jo félóra volt.Utána mondta a doki hogy amig nagyjábol magához nem tér ne engedjük ki a szállitobol mert összetöri magát.Tegnap egész nap csal aludt arrébb sem ment kézböl etettem.Ma már evett ivott wczet magátol söt jöt dorombolva.Még most is alszik sokat,de kll neki a pihenés hogy felépüljön.De azt mondta a doki hogyha utána 1-2 napig nem eszik az is normális.
2010. okt. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!