Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális ilyen idős cicákná...

Ez normális ilyen idős cicáknál vagy nagyon nagy baj lehet?

Figyelt kérdés

Cicánk 13 éves, fiú cica. Nincs ivartalanítva. Pár napja figyeltem meg, hogy keveset eszik, jobban válogat mint eddig. Egyik nap eszeget, másik nap szinte semmit. És még soványabb mint volt. De legalább sokat iszik. Régebben alig láttam inni.

Ma már szinte alig evett valamit. Egyre érdektelenebb. Tesz pár kört a nap folyamán a lakásban, de többnyire fekszik, pihenget. Áttapogattam a kis testét, sehol sem találtam érzékeny pontot, ami fájna neki. Pár napja még egészen aktiv volt.

Azt gondoltam öreg, lehetnek rosszabb napjai, de most már komolyan aggódok. Képes lennék akár ma elvinni állatorvoshoz, de szerintem kizárt, hogy fogad valaki. Azért nem vittem előbb, mert nem tűnt vészesnek. De sajnos másodikátol dolgozom. Nem tudom, mit tegyek. Mégsem jó szerintem ez így.


2022. dec. 31. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia,

Hát mindenképp hívd fel az állatorvost, és kérdezz rá.. lehet hogy holnapi nap ünnep de szerintem fogadnak ha úgy van, ne halaszd a dolgot lehet hogy baj van.

2022. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Idos cicaknal sajnos gyakran elofordulo betegseg a pajzsmirigy tulmukodes, aminek a tunetei koze tartozik, hogy sokat iszik a cica, eszik, ugyanakkor sovanyodik. Milyen a cica szorenek az allapota? Hullik, rosszabb minosegu lett? Ha megsimogatod es ovatosan meghuzod, mennyi szor jon ki?

Masik sajnos gyakori betegseg a veseelegteenseg, aminek szinten tunete a sok ivas, fogyas, kedvtelenseg. Ezek a betegsegek ha idoben el vannak kapva, gyogyszerekkel jol karbantarthatok es meg sok evig elhet boldogan a cica. Eloszor egy verkep szukseges ahol megnezik a T4 illetve a karbamid-szintet, es annak fuggvenyeben kezelik. Kivanom hogy minden rendben legyen, szoritunk a cicaimmal!❤️

2022. dec. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
2. vagyok, fogaival minden rendben van? Nem fajnak neki, nem pirosak es gyulladtak? Lehet azert nem eszik mert faj neki.
2022. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak 0-24 es SOS allatklinikak is, ahol szerintem most is fogadnanak titeket, gizmok.hu peldaul ilyen. De nem tudom hogy a verkepet mennyi ido alatt tudjak megvizsgalni.
2022. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már pár napja nem látom mosakodni. De a szőre nem csúnya es egyáltalán nem hull. Kicsit meghuztam de ugy sem hull ki egy szál se. Fésülni, tisztogatni minden nap szoktam.

Légzs es pulzus száma rendben. Se nem hideg, se nem tul meleg a teste. Hasa kicsit nagy, ki van dudorodva neki, de szokott ilyen lenni.

2022. dec. 31. 18:45
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem mosakodik, az azt jelenti, hogy nem erzi jol magat valoszinuleg.:( de ne aggodj minden rendben lesz. Amint lehet vidd el orvoshoz.
2022. dec. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
13 evesen azert nem kene meg temetni...Tessek orvoshoz vinni, mar napok ota nezegeted, hogy baja van, nem is erzem :((
2022. dec. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát szegényt a hordozóba isvalig lehet betuszkolni mert retteg tőle. Idegenektől szintén retteg. Nem akartam kitenni ilyen stressznek, hiszen nem tűnt nagy bajnak. De igy jobvan megnézve mégis gyanus nagyon.
2022. dec. 31. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

13 éves cica nem öreg. Az enyém 21 éves, és kicsit megfontoltabban ugrál, mint azelőtt, de teljesen jól van. Ivartalanított, vakcinázott, doki szerint még lehet akár több éve is (novemberben voltunk éves ellenőrzésen).


Szerintem hazudsz abban, hogy kizárólag benti cica, mert nem hiszem el, hogy 13 éve szagolod és takarítod a hím cica szagát/jelző pisijeit bent a házban.

Sürgősen vidd orvoshoz- és szégyelld magad, amiért már napok óta nézegeted, hogy nincs rendben, de mégsem eresztettél meg egy telefont sem a dokitól megkérdezni.

2022. dec. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9 Jajj dehogynem, siman van, aki szagolja, nyugi, elnek emberek akkora retekben, hogy az hihetetlen.

Hugom is ilyen, hogy ha a macska az alom melle szarik (mert egy hete nem takaritotta), akkor meg azt is kepes napokig ott nezegetni aztan majd valamikor feltakaritja, amikor epp kedve van.

Ettol fuggetlenul a cicakat imadja es azonnal viszi oket dokihoz, ha van valami + nala azert ivartalanitva van mindketto, de a kosz meg a budos egyaltalan nem zavarja annyira, hogy ez motivacio legyen barmire.

2023. jan. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!