Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatenyesztesben hogyan...

Macskatenyesztesben hogyan lehet elindulni?

Figyelt kérdés

Most a gyakorlati resze erdekel, tehat ha az adott fajtarol megvan mar minden tudasod es a helyszin megfelelo es adott, nem csak ugy vakon belevagsz, hogy na veszek ket ragdollt aztan johetnek a kolykok.

Regisztralni kell, hogy hivatalos legyel? Kapcsolatot felvenni egy fix allatorvossal, akihez viszed oket kontrollokra bizonyos idokozonkent? Van valami kriterium, ami esetleg nem egyertelmu? Gondolom a tenyeszto vallalkozo, tehat a szokasos dolgok, amik ezzel jarnak.


Megjegyzem, jelenleg egy 40 nm-es lakasban lakok egy hazimacskaval, szoval nem tervezek most epp tenyeszteni :D Ugyhogy elmeleti kerdes, tenyleg erdekel.


2023. jan. 2. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

általában minden fajnál úgy van ez, hogy vásárolnod kell papírod tenyészállatokat, ez lehet csak nőstény, ha idegenbe tudsz menni fedezni.


aztán jelentkezel az adott szövetségnél, ami az adott országban működik, befizeted a tagsági díjt, illetve teljesíted a többi feltételt.


most már kell felirszám, azt pedig vagy őstermelőként tudod igényelni, vagy talán máshogy is, sajnos ebben nem vagyok otthon, mindenesetre ez elég egyszerű.


állatorvossal én úgy tudom, hogy nem kell szerződésében lenni, ha valami kell, oda mész ahová akarsz, lehet nem tudsz mindent egy helyen megcsinálni, de mindenképpen vannak áo. költségek (szűrés, oltás, vemhesség alatt felmerülő gondozás, ellés stb.)

2023. jan. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!