Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A rendszeresen szedett epileps...

A rendszeresen szedett epilepszia gyógyszert mindig ugyanabban az időben kell adni az állatnak?

Figyelt kérdés

Van egy cicám, aki veleszületett epilepszia beteg. Napi 2x kell Sevenalettát szednie, de mivel egyedül élek és este nem biztos, hogy mindig haza tudok érni időben, hanem van, hogy pár órával később érek haza az okozhat problémát? Más mindig tudja azonos időben adni a gyógyszereket vagy érdemes lenne egy automata etetőtálat vennem?

Köszönöm a válaszokat!



2023. jan. 11. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ajánlatos, de egy-két óra eltérés még nem probléma.


Ha megoldható, akkor inkább legyen később a tabletta beadásának az időpontja, hogy biztos otthon legyél, de igazából nem okoz gebaszt.


Automata etetőtálat semmiképp nem ajánlom. Nem látod, hogy a cica tényleg bevette-e a gyógyszerét, vagy kiköpte/kiejtette/elpiszkálta/stb.

2023. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából úgy csinálom most is, hogy a tablettát porrá zúzom és kapja ezt a whiskas krémlevest, amibe beleszórom és úgy eszi meg. Ezért gondoltam, hogy az etetőtál ugyanezzel a módszerrel működhetne, hogy előre elkészítem így a vacsoráját.
2023. jan. 11. 12:57
 3/4 anonim ***** válasza:

#3 19:01 "a kórházakban nincs gyógyszer ez a barom meg a macskájának adja röhej baszki"


Mit javasolsz akkor, Ó Nagy Bölcs? Osszuk szét a házikedvencek állatgyógyszereit a kórházakban? Zseniális.

2023. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
Igen. De ennek egy fontos oka az, hogy akkor kisebb vszínűséggel felejted el. Én rá szoktam írni a napokat alkesz filccel a gyógyszerre és akkor látom, h bevettem vagy még nem.
2023. jan. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!