Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy 1-2 hetes...

Hogy lehet egy 1-2 hetes kiscicat felnevelni az anyja nelkul? Milyen tejet kell neki adni? Hogyan lehet elerni h ne nyavogjon folyton?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan van az a cica?

Ilyen idős korában még az anyja mellett kell lennie!

A cicák 3 hónapos korukban lesznek önállóak!

na de hagyjuk, hogy ez így nagyon nem jó.

Tehéntej is jó de injekciós tűből(ampulla) kellene a szájába nyomatni a tejet.

Kicsi meleg vacok ahol ne fázik lehetőleg lakásban

Azt hogy ne nyávogjon sehogy nem tudod elérni mert hiányzik neki az anyja( ezért nem jó elhozni ilyen pici korban)

de ha te vele vagy egész nap az némiképp enyhíti a fájdalmát

Sok szerencsét!:)

2010. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd melegen egy kis kosárban. Melegítőpárnát is használhatsz. Legyen viszonylag nyugodt helyük. Ha természetes tejjel szeretnéd táplálni, legjobb a kecsketej, (esetleg kereshetsz egy dajkamacskát, nehéz de előfordulhat, hogy a szomszéd néni cicája is épp most fialt),de az állatpatikákban lehet kapni tejpótló porokat. Elég sűrűn kell etetni, asszem napi 6-8 alkalommal. Viszont nincs meg az immunrendszerük és könnyen elpusztulhatnak. Sajnos saját tapasztalat. :( Arra is vigyázz nehogy kiszáradjanak. Konzulétálj állatorvossal is.
2010. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz vállalkozás, de laktózmentes tej kell neki. Ezen kívül nem tarthatod kint, mert egyedül odakint elpusztulna az anyja nélkül, keríts egy dobozt neki, béleld ki jó kis pihe-puha ruhával, gondoskodj róla! Simogasd, nem árt ha meleg helyen van! Ja és időben gondoskodj arról is, hogy ne legyen bolhás, szinte az összes kiscica bundájába belemegy valahogy a bolha... :S
2010. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos írnak majd hozzáértők is, nekem nincs macskám.

De mostanában olvastam egy cikket erről, amit egy állatorvos írt. Lehet kapni kimondottan kiscicáknak való tejet vagy tápszerport.Gondolom eleinte cumisüvegből, esetleg fecskendővel. A tehéntej nem megfelelő még nekik az első hetekben (de gondolom azért ha azt kap sem tragédia). És a későbbiekben is ha száraz kaját kap, vagy darabosat arra kell törekedni, hogy közben folyadékot is "bevigyen a szervezetbe". Mert azt írta az állatorvos, hogy "lefetyeléssel", ahogy a macskák inni szoktak nagyon fárasztó egy kiscicának inni, ezért megunja és emiatt nem iszik eleget. Szóval a kajáját kell beáztatni tejbe.

2010. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok:

nincs egy nagyobb macska aki most ellett?

Akkor oda lehetne tenni csak felügyelettel szopni, mert a másik cica ne biztos, hogy befogadja!

2010. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó avgyok:

elírtam nem előző hanem ELSŐ!

2010. okt. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

van a whiskasnak cicáknak való teje. de sztem hívj fel egy állatorvost. a tehéntejtől tuti hasmenése lesz.nekem az állatorvos mondta, hogy soha nem zabad neki tehéntejet adni. mivel macska, nem boci. de talán tudsz cumisüveget is gyártani neki valahogy, hogy tudjon szopizni. neki ez fontos lenne.

mint mondtam, kérdezz meg egy állatorvost. semmibe sem kerül, csak egy telefon.

2010. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok

a tehéntej tökéletesen jó a kiscicának jobb mint a kecsketej!napi 8-10- szer kell etetni

2010. okt. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
azert van nalam a kiscica,mert az egyik ismerosom talalta a fatartojukban..... es nekik nincs macskajuk...es nem is kell nekik :S ezert ha nem hoztam volna el akkor megoltek volna.. :S vagy a kutyajuknal landolt volna szegeny kismacsek..esen megsajnaltam szegenyt,es elhoztam...tegnap delutantol van nalunk... este adtam neki tejet injekciostubol..egy ideig ette is...de utana nem..es egesz ido alatt rajtam keres olyan helyeket ahol lehetne "szopnia" ..es egesz ejjel nyavogott szegeny.. megallas nelkul :S probaltam neki adni egy kis talkabolis lanygos tejet.. de azt meg nem fogadta el...tegnap uzleti tejet adtunk neki..ma azt hiszem elmegyek es veszek rendes hazi tehen tejet..merthat aba megis jobb viamin van gondolom mint az uzletibe....
2010. okt. 3. 09:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy viszonylag kimerítő írás róla: [link]


Töltsd le, olvasd el, minden fontos infó megtalálsz benne.

2010. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!