Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macskáknál tényleg...

Nőstény macskáknál tényleg nem lehet vese/húgy kő?

Figyelt kérdés

4 nappal ezelőtt vettem észre a cicámon hogy 5 percenként megy az alomhoz pisilni. El nem tudtam képzelni mi baja lehet figyeltem folyamatosan hogy mit csinál, akkor lettem figyelmes rá hogy igazábòl alig jön neki vizelet, csak egy pár csepp. Rohantunk másnap az állatkòrházba ahol a doki elmondta hogy szinte nincs rá esély hogy nőstény macskánál vese kő vagy húgykő forduljon elő mert az csak kandúr macskáknál van. Megnyomkodta a hasát a hátsò lábai környékét is azt mondta húgycső gyulladása van, kapott injekciòt majd mondta hogy 2 nap múlva újra jöjjünk vissza ( azaz ma ) és akkor kapni fog még egy szurit. Azt mondta hogy valòszínűleg a stressz okozza a cicánál ezt a problémát és hogy ez már most bármikor jelentkezhet nálla. Ebbe viszont lehet igazság mert a munakhelyemen karácsonyi leállás volt majd mikor visszamentem dolgozni észrevettem rajta hogy másképp viselkedik. Ma visszavittem a dokihoz elmondtam neki hogy eszik,iszik a cicám az alomhoz is már nagyon keveset jár max napi 2-3x jár pisilni de még mindig nagyon kevés jön neki valahogy úgy tudnám ezt leírni hogy kb egy 10 forintos érme nagyságú folt van az alomba pisilés után. Azt mondta hogy ez majd helyre fog jönni...

Aggòdom érte, félek hogy nehogy elzáròdása legyen vagy bármi ilyesmi. Szerintetek?



2023. jan. 13. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kandúroknál nagyobb eséllyel fordul elő, de nőstényeknél is ugyanúgy lehet ilyen probléma. Vidd másik orvoshoz a cicát.
2023. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem lehet. Volt itt korábban hasonló témájú kérdés. Belinkelem, hogy ne kelljen újra leírni

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10457717-ro..

2023. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A nőstényeknek is lehet, hülye az orvosod. Nálunk is az egyik orvos megtapogatta "ahh, ennek semmi baja". Egy héttel később a másik meg is ultrangozta, ott derült ki, hogy húgyköve van, és elég sok is.

Csak annyi, hogyha a húgykő elindul, ELZÁRÓDÁST hamarabb okoz kandúroknál, mert nekik szűkebb a húgycső. De húgyköve ugyanúgy lehet nősténynek is, ami ingert okoz.

Tudom, mert a mienknek is volt. Többszörös antibiotikum kúra és gyulladáscsökkentők után végül műteni kellett.

De egyébként igen, stressz miatt is lehet. De na hagyd annyiban, legalább egy olyan orvoshoz vidd el, aki tud egy ultrahangot csinálni.

2023. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor lehet hogy holnap megpròbálkozom egy másik dokival, bár hétvége lessz szòval nem hiszem hogy sikerrel járok erre mi felénk :(

Igazábòl sokat javult a szuritòl az biztos, mert az 5 percenkénti alomba járkálás megszűnt de valahogy azt érzem nem vagyok nyugodt. Csak már annyira sajnálom szegényt mert megviseli, már ha meglátja a macska hordozòt látom rajta a rémületet. Nem is hinné az ember hogy mennyire tudnak ragaszkodni. Ő egyébként egy utcáròl mentett rossz sorsú cica volt és annyira hálás, nagyon szeretjük egymást remélem nem fogom elveszíteni. Szerintetek ha hétvégen nem tudnám másik orvoshoz vinni nem lessz nagyobb gondd?

2023. jan. 13. 21:24
 5/13 A kérdező kommentje:
Amit még észrevettem rajta hogy nagyon nyugodt, sokat pihen, viszont az étvágya nagyon jò de keveset iszik
2023. jan. 13. 21:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy van a cicus? Találtál dokit?
2023. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos senkit nem találtam. Éjszaka és ma is hányt. Nem tudom mitől mert máskor is evett már ilyen alutasakos kaját. Félixet vettem neki. De a kedve továbbra is jò.
2023. jan. 14. 17:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért figyeld, hogy tud e pisilni. Ha abszolút semmi nem jön, akkor ügyelet, mert hétfőig elpusztul. Hétfőn mindenképp elvinném, ha jó a kedve, ha nem.

Az enyémnek is jó kedve volt végig, mégis műteni kellett.

2023. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Figyelem minden lépését. Nem tudom mennyi a normális az a baj. Neked a cicád mennyit szokott pisilni? Úgy csak kb nagyjábòl viszonyítás képpen. Eddig a mai nap 2 x volt pisilni de nem sok jön neki, de hálistennek azért valamennyi jön.

Nállatok mik voltak a tünetek ?

2023. jan. 14. 20:22
 10/13 A kérdező kommentje:

A gondd az az hogy erre mifelénk nincs éjszakai ügyelet. Innen legközelebb 120 km-re lenne Budapesten.

Holnap reggel viszont lessz 9-től 12-ig de sajnos ugyan az a doki rendel akinél voltunk, és oda már szivem szerint nem vinném.

2023. jan. 14. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!