Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az utóbbi hetekben miért...

Az utóbbi hetekben miért nagyon agresszív a macska?

Figyelt kérdés

Soha nem volt ilyen, és már több mint nyolc éves. Mindig békés, bújós állat volt, reggelente dorombolással, puha mancsú dagasztással ébresztett, úgy várta a reggelit.


Először csak néhány hét óta ok nélkül megharapott egy csomószor, de gondoltam, csak játszik, vagy unatkozik. De ez egyre sűrűbben fordult elő, főleg amikor korán reggel enni akar, és nem pattanok kiszolgálni.

Két napja bele állította a karmát az ujjamba, mint egy tőrt.

Ma viszont betelt a pohár. Egy 50 éve épségben megőrzött, gyerekkori, szép nagy játékmackómat úgy szétdúlta, hogy csak felismerhetetlen cafatok maradtak utána. Ilyesmi soha nem fordult elő vele. Először nem is vettem észre, mit tett. Erre ledobott egy darab tömést belőle a galériáról, mintha direkt meg akarná mutatni a művét. És amikor néztem vissza rá, úgy világított a szeme, amilyennek még sose láttam. A horror filmekben ilyenek a macskák, amikor embert készülnek ölni. Szinte érezni lehetett valami gyilkos indulatot a villogó zöld szeméből. Félelmetes volt. "Kinyírtam a mackódat, és most te következel!!!"


Nem gondolnám, hogy megveszett, mert nem habzik a szája, nem rángatódzik, semmi idegi alapú egyéb "tünetet" nem produkál, "csak" agresszív, és hetek óta fokozatosan egyre inkább. De nem merem éjszakára beengedni, mert tuti, hogy álmomban kikaparja a szememet...



2023. jan. 18. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valami faj neki? Szerintem vidd el allatorvoshoz.
2023. jan. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha fájna, akkor gondolom panaszosan nyávogna, és ki lehetne találni, hogy HOL fáj. De annak is lenne egy oka, illetve más külső jelei is. Csak agresszív, de nagyon :(

Állatorvoshoz mindenképp elviszem, de hátha okosabb leszek még addig.

2023. jan. 18. 00:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy állat viselkedése megváltozik, akkor beteg, valami baja van! Teljes kivizsgálás kell, szóval sürgősen vidd állatorvoshoz! Nem is értelek.. Te is látod, hogy nem önmaga, hetek óta baja van szerencsétlennek, magadtól meg nem is jut eszedbe, hogy állatorvoshoz vidd?!
2023. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3.: Annyira nem fordult ki önmagából mint ma este.

Oké, hogy harapott néha, meg a hajamat tépte meg, de nem gondoltam, hogy ez bármi bajnak a jele. Biztos mostanában így vezeti le, ha unatkozik, vagy nem tudom. Ilyesmik miatt nem rohangál az ember állatorvoshoz.

2023. jan. 18. 00:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy beteg. Én már akkor vittem volna teljes kivizsgálásra, amikor elsőnek megrapott. De az én vagyok.
2023. jan. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok nem nyávognak, zajonganak, ha fáj valamilyük, mert a természetben ezzel odavonzanák a ragadozókat. Épp ellenkezôleg, addig titkolják az állapotukat, amíg lehet.

Vidd el állatorvoshoz.

2023. jan. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A macskákon legtöbbször a megváltozott viselkedésükből lehet észrevenni, hogy betegek. Mielőbb vidd állatorvoshoz.
2023. jan. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6.: A természetben a macska a ragadozó.

A mi cicánk reggelente elkísér a járdán egy darabig, amikor dolgozni indulok. Ma is jött velem, aztán ahol vissza szokott fordulni, most megállt, és hangosan nyávogott utánam.

2023. jan. 18. 08:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem csúcsragadozó, túl kistestû, nálánál nagyobb állatok zsákmányul ejthetik.
2023. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az állatorvos azt mondta, hogy pajzsmirigy lehet, de a jövő héten elviszem a macskát vérvételre, akkor biztosabban tud mondani.
2023. jan. 20. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!