Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák mikor nyitják ki a...

A kiscicák mikor nyitják ki a szemüket?

Figyelt kérdés
Most született nekünk 5 perzsa cica abból 2 halva született...:( Arról érdeklődnék hogy kb mikor várható hogy ki nyitják a szemüket????KÉRLEK VÁLASZOLJ!!!!!KÖSZI!!!!
2007. ápr. 28. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kiscicák szeme fajtától függően a nyolcadik naptól kezdve húsz napon belül bármikor kinyílhat. Elválasztani őket a 21. naptól kezdve érdemes, amikortól már az anyatej mellé kaphatnak egy kevés hígított tehéntejet (én jobban szeretem a kecsketejet erre a célra, de a szakkönyv ezt írja) vagy bébitejporból esetleg kifejezetten kiscicáknak készült tejporból készített tejet. Ekkor kell elhelyezni a cicák ládája közelében az almostálat is. Egy hónapos kortól kezdjük el a szilárdabb ételekhez szoktatni a kicsiket, ami lehet bébitápszer, kismacskáknak készített konzerv, vagy akár nyers, de tiszta minőségű finomra darált marhahús is. (Ez utóbbiért egészen biztosan lelkesedik a legfinnyásabb kis jószág is... :))

A nyolcadik hétig én semmiképpen sem javaslom a teljes elválasztást, de azon túl már új gazdihoz kerülhetnek a kis rosszcsontok...

(Forrás: David Taylor:Arany Macskakönyv)

2007. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Az öt.

Vagy a kettő.

Az utóbbi kicsit később!

2008. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!