Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tápot ajánlottok?

Milyen tápot ajánlottok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van két lassan 1 éves cicám. Eddig a Whiskas Junior tápot és nedveseledelt kapták. 1 éves kor betöltése után milyen minőségi tápot tudnátok ajánlani?


Előre is köszi!



2023. jan. 24. 06:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Egy év alatt jó volt a fostáp, most akarsz hirtelen prémiumot, mert már felnőttek?


Na mindegy, amúgy az Applawst ajánlom, vagy Wild Freedom, nem tudom, mennyi a kereted rá. Josera is oké lehet, vagy Smilla, ha olcsóbb kell.

2023. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%
Az első jókat írt. Amúgy hogy jut az emberek eszébe 4% hústartalmú szeméttel etetni a kedvencét??
2023. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Utcáról befogadott cicák. Az anyagi helyzetem nem tette lehetővé, hogy minőségibb tápot vegyek, így is próbáltam a maximumot kihozni. Most jutottam el oda, hogy tudok váltani. Szeretem őket és lehetőségeimhez mérten mindent megteszek..
2023. jan. 24. 11:36
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Szép kifogás, csak épp a whiskas sokkal dragább, mintha valami középkat. tápot vettél volna nekik...


Nem kihoztad a maximumot hanem megvetted a legdragább, egyben legócskább tápot.

2023. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

Applawst tápot hol lehet kapni Budapesten kimérve, esetleg kis kiszerelésben? Nagyot nem merek venni, mert eléggé érzékeny gyomrú a macskám, már nem egyszer szívtam meg, hogy vettem egy nagy kiszerelést pl Real Nature-ből és folyamatosan hasmenése volt tőle.


Rendelni meg kicsi kiszerelést nem akarok, amikor a szállítás szinte annyi lenne mint a táp :D

2023. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Pillér2 ***** válasza:
89%
A smilla olcsóbb volt az évben, de a fressnapf premiere tápja is, mint a whiskas.
2023. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
39%

Csak tudnám miért kell kőtekedni valakibe aki nem sajnálta a pénzt 2 cicára, mégha nem épp minőségi táppal is etette. A whiskas tényleg szemét, de sokkal jobb mint az ember maradék, meg mamik tejes kenyér kombója.


Kérdező.


Hills

Appleways

Royal canin ( vár ebbe sok a cukor )


Ezek amik jó tápok. Arra figyelj, hogy minnél magasabb legyen a hús tartalma.

Nedves tápot én nem havaslok, inkább a szárazat, és melette adhatsz húst.

2023. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Leirod 8-as, hogy a kerdezo figyeljen a hustartalomra, de kozben a royal canint ajanlod neki, ami konkretan tularazott kukorica, hus nincs benne.

Ez jo volt, jot nevettem 🤣🤣


Whiskasnal amugy meg az emberi maradek is jobb. Az legalabb latott hust.



Zoopluson szoktam egyebkent en tapokat es osszetevoket nezni, ha epp valami ujat keresek a macskaknak. Most en epp purizonnal etetek, de elotte volt applaws is, az is jo volt, illetve brit premium is bejott. Csak egy ido utan mindre rauntak, ezert kell kb evente tapot valtanom, dehat ez van, haha :D

2023. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
12%

Kedves utolsó. Ha valamihez hülye vagy, legalább maradj szépen csendbe.

A royal csnnin táp kifejezetten vitamonban gazdag tap, ami nagyon erősen ajánlott kölyok kor után, pláne ha 1 éves korig alacsony minőségű tápot kapt kapott a macska.

Nem véletlenül írtam, hogy adhat mellé húst a kérdező.


16 éve tenyésztő vagyok, van rálátasom, tapasztalatom a vivák etetésében. Nem tudom neked mennyi tapasztalatod van.


Azt is fontos megemlíteni, hogy a Royal Cannin növény tartalma a vitamin bebitelt, az emésztést segíti elő, ami nagyon gontos egy cicának. Főleg ha az indoor, azaz csak benti.


Az emberi étel maradéknál pedig a whiskas is jobb. A cicák nagyon érzékenyek a sóra, amit mi emberek előszeretettel fogyasztunk. Vese követ okozhat, nem beszélve a különböző E összetevőkröl, ízgokozókról stb.


Szóval még egyszer.


Ha valamihez nem értesz, ne szakértősködj. Vagy ha igen, nézz utána.

2023. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Hát vannak olyan tenyésztők is, ja, akik RC-vel etetnek... nem is olyantól vettem.
2023. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!