Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog a cicám egész...

Miért nyávog a cicám egész nap, főleg éjjel?

Figyelt kérdés
A kislány cicusunk 7 hónapos, és mostanában rászokott arra h éjszaka felébreszt és enni kér, de ezentúl egész nap csak nyávog, éjszaka is, és néha már aludni is nehéz. Nem tudjuk miért teszi, enni kap, az alom tiszta, sőt foglalkozunk vele napközben nyilván eleget, de éjszaka egyszerűen nem bír magával és egész éjjel nyávog. Mit lehetne tenni, hogy éjjel ő is nyugodtan aludjon, vagy majd kinövi?
2008. dec. 27. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a cicák nagy része imád éjszaka randalírozni. Az egyetlen megoldás, ha este egy kiadós játékkal, kergetőzéssel jól lefárasztjátok, akkor majd boldogan hajtja álomra a fejét.
2008. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert a macska egy ragadozó, és elemi ösztöne, igénye, hogy ne egy lakásban lakjon, hanem kint rohangáljon az udvaron, és vadásszon. Ne csodálkozz, hogy nyávog szerencsétlen. Az emberi önzőség határtalan...
2008. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Tévedsz, utolsó válaszoló, a cicák nagyon jól érzik magukat a lakásban.

Szerintem az lehet a gond, hogy kicsit el van kényeztetve, sajnos én is estem már ebbe a hibába egy korábbi macskámmal.

Nem tudom, mennyire tudtom éjjel besötétíteni, ha redőnyötök van, húzzátok le teljesen, nekünk ez bevált, amig sötét van, nem nyávog a cicánk és tudunk tőle aludni.

2008. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanított? Mert ha nem, akkor szinte biztos, hogy most lett ivarérett és éppen tüzel.


[link]

2008. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Csatlakozni tudok közvetlen előttem íróhoz,ha 7 hónapos és még "valódi" kislány,akkor sztem tüzel épp,és azért nyávog,aztán majd jön a "befordulás,farok félrecsap,és kürrögünk...".Ezt az állapotot a legjobban az állatorvos tudja neked "diagnosztizálni".

DE!!!Egy ékes példa volt Hamu cicám tegnap éjjel:Ő nagyon békésen alszik a a takarónkon éjszakánként,akkor kel fel,ha az óránk csörög.24.-én leutaztunk anyumékhoz,és csak tegnap jöttünk haza,addig a barátnőm jött át napi 1x megetetni és játszani vele egy kicsit.Tegnap mikor hazaértünk,hatalmas dorombolásokkal fogadott,éjfélig néztük a TV-t,benne feküdt hol az én,hol a párom ölében,szóval egy tündér volt.Éjfélkor lekapcsoltuk a TV-t,mondván hogy alszunk,cicusunk mint egy ördögfióka,aki arra várt,hogy végre csend legyen,felpattant,és elkezdett a játékaival játszani,loholt mint akit kergetnek,egyszóval egyértelmű jelzés volt,hogy így állt bosszút,mert otthon hagytuk,ugyanis mikor ezt fél órán át előadta nekünk,"apukája" fogta a kedvenc játékát,mondván hogy játszunk,de arra se mozdította a füle botját sem.Aztán mikor már 3x kergették egymást,megunta,lefeküdt a takarómra,és aludt tovább.

Ez is elképzelhető egy kölyök,vagy fiatal felnőtt macseknál,de MI nem látjuk a tiédet,hogy mit csinál,így nehéz bármit is mondani.Ha nagyon idegesít,vidd el orvoshoz,hátha többet mond.


B.U.É.K

2008. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

a 2. válaszolónak (14:34) üzenem finoman:

a jó k.u.r.v.a. anyádba takarodsz vissza te ostoba önző zoofób mocsadék! a kedvenc macskáimmal tépetem ki a retkes beleidet amit édesanyáddal etetek meg, mert még arra sem vagy méltó, hogy eleségül szolgálj az én incifinci kiscicáimnak. remélem kihal a fajtád még ma te büdös troll.

2011. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!